Eşref Hamamcıoğlu, hoca önceliğini ve düşündüğü iki ismi açıkladı!

Galatasaray başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu, NTV Spor'un konuğu oldu. Hamamcıoğlu seçilmeleri durumunda öncelikli teknik direktör adaylarının Fatih Terim olduğunu ancak B planı için de iki yabancı teknik direktörün hedeflerinde olduğunu vurguladı.

Eşref Hamamcıoğlu, hoca önceliğini ve düşündüğü iki ismi açıkladı!

Galatasaray başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu, NTV Spor'un konuğu oldu.

Hamamcıoğlu göreve gelmeleri durumunda önceliklerinin Fatih Terim ile görüşmek olduğunu vurgularken alternatif olarak hedeflerinde iki yabancı teknik direktör olduğunu da ifade etti

"Bizim önceliğimiz Fatih Terim ile görüşmek"

"Bunu daha önce de cevapladım, tekrar paylaşalım. Fatih Terim'in Galatasaray ile ilişkisi işçi-işveren ilişkisi olamaz. Galatasaray'da çok önemli bir karakter. Sembol bir isimdir, dominant bir karakterdir ve Galatasaray'ın futbolda kurumsal hafızasıdır. İyi de bir Galatasaraylıdır. Bizim de önceliğimiz Fatih Terim ile görüşmek. "

"Hepimiz gördük ki Terim'in sözleşmesi 5 yıllık değilmiş"

"Fatih Terim'in sözleşmesi bitti. Şu andaki yönetim 50 bin kişinin önünde sözleşmenin 5 yıllık olduğunu söylerken hepimiz gördük ki 5 yıllık değilmiş. Fatih Terim şu anda serbest. Biz de yeni gelecek bir yönetim olduğumuza göre vizyonumuz ve bütçemiz var. Bu bütçeyi de Bankalar Birliği ile yapılan anlaşma belirliyor. Bize futbol bütçenizi %20 küçülteceksiniz deniliyor. Bu da bütçemizin 35 milyon euro olduğu anlamına geliyor. "

"Bu vizyonu Fatih Terim'in destekleyeceğini umuyoruz"

"Hedeflerimiz altyapıya ve gençlere önem vermek. Galatasaray artık gider merkezi olmamalı, tüm Avrupa kulüpleri gibi gelir merkezi olmak zorunda çünkü aksi takdirde Galatasaray'ın ekonomik ömrünü sürdürmesi mümkün değil. Bu vizyonumuzu kendisiyle paylaşacağız. İyi bir Galatasaraylı olduğu için bu vizyonu destekleyeceğini hem temenni ediyoruz hem de umuyoruz. Dolayısıyla önceliğimiz Fatih Terim olacaktır."

"İki yabancı teknik direktör hedefimizde"

"B planı önceliğimiz yabancı teknik adamdır. Bununla ilgili hiçbir spekülasyona girmiyoruz. Bununla ilgili arkadaşlarımız kısa liste yaptılar. İki tane yabancı hoca var hedefimizde, onlarla görüşeceğiz. Şu anda turnuva var, hoca arayacak tek kulüp de biz değiliz ve dolayısıyla rekabet var. Bu nedenle fiyatlar da yukarı çıkıyor"

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2021, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre Ünlükaplan
Emre Ünlükaplan - 2 ay Önce

Aslan Cimbom Şampiyon

SIRADAKİ HABER