Evren Turhan, Galatasaray adına derbinin anahtarını açıkladı!

Takvim gazetesinin usta yazarı Evren Turhan, Cumartesi günü oynanacak olan Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin röntgenini çekti.

Evren Turhan, Galatasaray adına derbinin anahtarını açıkladı!

GALATASARAY DERBİ ŞANSSIZLIĞINA SON VERECEKTİR

Ben diyorum ki; o maç bu maç!.. Kalite bu maçta sahaya yansımayacak da ne zaman yansıyacak? Fatih hoca derbiye takımı çok özel bir şekilde hazırlıyor. Oyuncular da artık bu zamana kadar göstermedikleri coşkuyu ve isteği, yapmadıkları presi bu maçta ortaya koyacaklardır. Galatasaray derbi şanssızlığına son verecektir. Galatasaray sezon başından beri beklenen futbolu oynayacaktır.

ORTA ALANDA FAVORİ SERİ

Derbide Donk tribüne çıkacaktır. Diğer isim konusunda tahminim Nagatomo. Mariano bu kez 11'de olacaktır çünkü Malatya'da dinlendi. Orta alanda Seri'nin görev yapmasını bekliyorum.

FATURA HEP ÇOK AĞIR OLUYOR

Şu çok açık ki gerilim hiçbir zaman Galatasaray'a yaramıyor. Fatura hep ağır oluyor. Son yıllarda oynanan derbiler ortada. Tabii ki oyuncular ve hakemin tutumu burada çok önemli.

HERKES İYİ NİYETLİ OLMALI

Hırslı ama iyi niyetli olmak zorundalar. Çünkü yapılan hataların bedeli çok ağır ödeniyor. Sakin kalmak Galatasaray adına derbinin anahtarıdır. Sadece futbola ve galibiyete odaklanmalılar.

FALCAO BU MAÇLARIN ADAMI

Artık Galatasaray'ın dünya yıldızları sahne alacak, almalı da!.. Falcao böyle maçların adamı. Feghouli ve Babel de aynı şekilde derbiye ağırlığını koyacaktır. Ayrıca Kruse ve Vedat'a dikkat edilmeli.

GEÇEN SEZON DA HOCA YOKTU!

Fatih hocanın eksikliği tabii ki sıkıntı. Ancak Geçen sezon da kulübede yoktu ama Galatasaray şampiyon oldu. Bence bu durum mazeret olmamalı. Olmayacağını da düşünüyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER