"Falcao, bir Drogba etkisi değil ama bir Sneijder etkisi yapar"

beIN Sports yorumcusu Mehmet Demirkol, "beIN Manşet" programında Galatasaray'ın gündemindeki konular hakkında konuştu.

"Falcao, bir Drogba etkisi değil ama bir Sneijder etkisi yapar"

İşte Mehmet Demirkol'un açıklamalarından öne çıkanlar...

"ASLAN BESLEMEN GEREKİYOR MU?"

Falcao 5 milyon euro net maaş alacak. Şampiyonlar Ligi'ne katılamayınca iş yürümüyor. Falcao transferi tamam. 'Aslan besliyorsan, yediğine bakmayacaksın' deniyor ya, peki aslan beslemen gerekiyor mu?

"BİZDE BONUS DA GARANTİ!"

Yeni düzende bizim ikincimiz Şampiyonlar Ligi'ne hiç gidemedi. Ücretlendirmeni normal gelirine göre yaparsın, Şampiyonlar Ligi gelirse, bonus o zaman verilir. Bizde bonus garanti. Bonus ekstra bir şeydir, primdir. O yüzden yazılan maaşlar gerçek değil.

"BU MAAŞLAR CİDDİ PROBLEM"

Muslera 3,5 milyon euro alıyor. Ama 20 maç oynarsa, 5 milyon euro alıyor. Oynamama ihtimali var mı? Bu ciddi bir problem. Kalede Muslera, forvette Falcao olsun tabii ki isteriz. İsteriz de olmalı mı? Şampiyonlar Ligi'ne üç takımla gidelim diye bir çaba yok. Bir kişilik yere, birbirimizi parçalayarak nasıl gideriz düşüncesi var.

"BU HAFTA OYNAYACAKTIR"

Falcao pozitif bir adam, gelecek böylesi gelsin. Galatasaray'da olabilecek en iyi kadro bir araya geldi. Bu hafta Falcao'nun oynaması için uygun bir rakip var. Galatasaray'ın kadrosu sağlıklı olduğu sürece yoğun fikstürde sorun yaşamaz. Bunun için uğraşıyorsun zaten.

"HERKESİN OYUNU DEĞİŞEBİLİR"

Falcao, sadece arkasındaki üçlüyü olumlu yönde etkilemez. Falcao'nun gelmesinin ardından Nagatomo ve Mariano'nun oyunu da değişebilir. Galatasaray'ın oyunuyla ilgili daha fazla şey hayal edebiliriz. Çok hoş şeyler olabilir. Sadece para kazanmaya emekliliğe gelmemiş, oyun oynamak istiyor. Bu durum, sahanın içindeki herkesi yükseltir.

"SNEIJDER ETKİSİ YAPABİLİR"

Falcao'nun, bir Drogba etkisi değil ama bir Sneijder etkisi yapabileceğini düşünüyorum. Drogba da etkiliydi ama o başka bir oyuncuydu. Falcao, Sneijder etkisi yapar, yeter ki sağlıklı olsun. Andone'nin gelmesiyle birlikte diziliş şekli de arttı. Bu takım iyi bir 4-4-2 oynar. 4-2-1 oynar. Fenerbahçe de öyle oldu, Galatasaray da öyle oldu.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER