Falcao için özel soğuk oda!

Kolombiyalı yıldız Radamel Falcao, "Sahalara dönebilsin" diye Galatasaray teknolojiye yatırım yaptı.

Falcao için özel soğuk oda!

Galatasaray sahada Falcao'dan beklenen verimi henüz alamadı ama Kolombiyalı oyuncunun sakatlığı, kulübün teknolojik yatırım yapmasına sebep oldu.

Sarı-kırmızılılar, futbolcuların sakatlıklarının çabuk iyileşmesine, yorgun adalelerinin hızlı bir şekilde toparlanmasına katkı yapan soğuk oda (Lifecube) satın aldı.

PERFORMANSI DA ARTTIRIYOR

Fiyatı 60 bin ila 200 bin dolar arasında değişen alet, sağladığı -85 derece soğukluk sayesinde performansa da artı katkı sağlıyor.

Geçmişteki azotlu makinaların aksine, bu yeni teknolojide sporcular tüm vücutlarıyla makinaya girip, soğuk havayı ciğerlerine çekiyor.

3 dakikalık seans, sporcunun çok çabuk toparlanmasını sağlıyor. Falcao'nun transfer olurken özel olarak istediği soğuk oda ile tüm futbolcular bu teknolojiden yararlanmış olacak.

Soğuk oda terapisini kullanan isimler arasında yer alan Cristiano Ronaldo, geçtiğimiz günlerde formunun bu cihaza bağlı olduğunu söylemişti.

SOĞUK ODA NE iŞE YARIYOR?

En fazla 3 dakika süren 'Soğuk Oda' terapisi sırasında derinin yüzey sıcaklığı bir dakikadan kısa sürede 30 santigrat dereceye kadar indiriliyor. Vücut, yüzey sıcaklığını düzenlemekten vazgeçip, gövdeyi korumak için kanı sorunlu bölgeye çekiyor. Beyin vücudun çok büyük bir stres ve tehlike altında olduğu yanılgısına düşüyor. Gövdeye çekilen kan, bu yanılgı nedeniyle oksijen ve besinleri depoluyor. Soğuk odadan yenilenmiş, tüm ağrı ve yorgunluktan kurtulmuş olarak çıkılıyor.

YARARLARI NELERDİR?

* Yoğun antrenman temposundan sonra vücudun yenilenme süresini kısaltır.

* Ağrıların giderilmesini sağlar. Direnci artırır.

* Kronik uyku problemlerinin önüne geçer.

* Yapılan testlerde yaşlanmaya karşı (anti aging) birçok faydası bulunuyor.

* Fizyoterapi hastalarının iyileşme sürecinde kullanılır.

* Sürekli kullanımda vücudun enerji metabolizmasının ve ağrı kontrolünün geliştirilmesini sağlar, performansı ve rejenerasyon hızını artırır. (Sabah)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER