"Falcao iyi bildiğim bir futbolcu, aldığı paranın karşılığını..."

Galatasaray'ın eski başkanlarından Adnan Polat, Milliyet'e Galatasaray ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

"Falcao iyi bildiğim bir futbolcu, aldığı paranın karşılığını..."

Galatasaray'ın Radamel Falcao transferini değerlendiren eski başkan Adnan Polat,  "Falcao’nun Galatasaray'a yıllık yaklaşık 10 milyon euro maliyeti olduğunu düşünüyorum karşılığını da vereceğine inanıyorum çok önemli ve iyi bildiğim bir futbolcu" dedi.

Galatasaray’da şu ana kadar yapılan transferleri nasıl buldunuz?

Transferler teknik heyetin talepleri doğrultusunda yapıldı. Alınan futbolcuların dünya futbolunda yeri ve isimleri olan kaliteli futbolcular olduğunu düşünüyorum. Tabii dünyanın en iyi 11 futbolcusunu bir araya getirdiğin an dünyanın en iyi takımını oluşturamıyorsun. Alınan isimler beklentileri karşılıyor. Bunların bir amacı var. Özellikle Galatasaray'ın bu sene Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağı maçlar var, rakipleri de önemli. İnşallah amacına uygun olarak netice alırlar. Gönlümüz Galatasaray'ın hem Türkiye’de hem de Avrupa’da şampiyonluklarının devam etmesi yönünde.

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde zor bir gruba düştü, bu kadronun Devler Ligi’nde neler yapabileceğini düşüyorsunuz?

Futbol öyle bir oyun ki artık herkes her takımı yenebiliyor. Burada teknik heyet ve futbolcuların kolektif bir anlayışla bir takım olarak bu işi yapmasına bağlı. İşin teknik, bilimsel, fiziksel ve organizasyon olarak eksik olacağını düşünmüyorum ama dualarım binde bir de olsa şans bizimle olsun diyorum. İyi şeyler olacağını düşünüyorum, inşallah yanılmayız.

Falcao’nun bonuslarla 7.5 milyon euroyu bulan bir maaşı söz konusu. Siz olsaydınız bu rakamlara transfer eder miydiniz?

Bu bir tercih meselesi. Ben her zaman başkan olduğum dönemde 'Günü kurtarma peşinde olmayacağım, geleceği kurtaracağım' dedim. Bunu da büyük oranda gerçekleştirdim. Şu anda taraftarın ve camianın beklentisi bu yöndeyse yönetim bu yönde hareket etmiştir. Pahalı bir transfer, özellikle Türk Lirasının dolar ve euro karşısında ciddi bir değer kaybetmesinden sonra çok çok pahalı bir transfer. Çünkü normal aldıklarının dışında yüzde 15 stopaj geliyor. Yani 7.5 milyon euronun üstüne 1 milyon euro stopaj konuyor menajerlerin aldıkları yüzde 10 civarı komisyon var. Falcao’nun Galatasaray'a yıllık yaklaşık 10 milyon euro maliyeti olduğunu düşünüyorum. Karşılığını da vereceğine inanıyorum. Çok önemli ve iyi bildiğim bir futbolcu. İnşallah takımın içinde ahengi sağlar ve yerini bulur, Galatasaray’ın beklentilerine karşılık verir diye ümit ediyorum. Galatasaray'a başarılar diliyorum. İnşallah hep beraber yine yollara dökülürüz. (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2019, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER