Falcao'nun parası parçalıdan çıkacak!

Falcao transferinde geri sayıma geçen Sarı-Kırmızılılar ,golcü oyuncunun yıllık ücretinin 1.5 milyon Euro’sunu sponsorla karşılarken kalan bölümünü de formalardan çıkarmaya hazırlanıyor. Yönetimin hedefi rekor satış rakamlarına ulaşmak.

Falcao'nun parası parçalıdan çıkacak!

Galatasaray’da artık Radamel Falcao transferi için geri sayıma geçilirken taraftarlar resmi açıklamanın yapılmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Sarı-Kırmızılı yönetim, oyuncunun 6.5 milyon Euro’yu bulan yıllık ücretinin 1.5 milyon Euro’sunu sponsor desteğiyle karşılarken, kalan bölümünü de forma satışından çıkarmaya hazırlanıyor. Rekor sayıda satış rakamlarına ulaşmayı planlayan yönetimin hedefinde 500 bin forma var. Taraftarlar daha şimdiden yeni sezon formaları alarak arkasına 9 numara ve Falcao ismini yazdırmaya başladı bile. Ayrıca hem Galatasaray camiasının önde gelen isimleri hem de birçok ünlü, sosyal medya hesaplarından on binlerce hediye formanın sözünü şimdiden vermiş durumda.

Hedeflenen satışa ulaşılırsa...

Galatasaray’ın yeni sezon formaları 250 TL’ye satılıyor. Çeşitli gider kalemleri düşüldüğünde, kulübün bir formadan elde ettiği gelir ortalama 70-75 TL civarında oluyor. Bu da 500 bin forma satılması halinde 35 milyon Lira, yani 6 milyon Euro’ya yakın bir gelir elde edilmesi demek. Böylece Falcao’nun hem yıllık maaşı hem de kontratına eklenecek başarı bonusları, sadece forma satışıyla karşılanabiliyor. İşte bu nedenle yönetim, camiadaki havayı en üst düzeyde tutabilmek adına görkemli bir imza töreni düzenlemeye hazırlanıyor. (Fanatik)

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER