"Falcao transferi Kolombiya'da şaşkınlıkla karşılandı ama sonra..."

Galatasaray, Radamel Falcao transferinde mutlu sona ulaştı.

"Falcao transferi Kolombiya'da şaşkınlıkla karşılandı ama sonra..."

Kolombiyalı futbolcunun transfer sürecini çok yakından takip eden ESPN Kolombiya Muhabiri Tito Puccetti, Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programına değerlendirmelerde bulundu. konuştu.

Tito Puccetti’nin transferle ilgili değerlendirmeleri şu şekilde:

Falcao transferiyle ilgili ilk düşünceleri...

Güzel bir gün. Bu transferin (Falcao) gerçekleşeceğini söylemiştik. Hem Falcao ailesi hem de Galatasaray için güzel bir haber.

Falcao transferi Kolombiya'da nasıl karşılandı?

Elbette ki Kolombiya’da insanlar Falcao’nun Galatasaray’a transferini şaşkınlıkla karşıladı. Ama sonra sevindiler. Falcao’nun ne istediğini biliyorlar. Falcao her zaman coşku dolu bir taraftar topluluğunu arkasına alarak oynamayı tercih eder. Monaco’da da oynadı ama topladıkları taraftar sayısı ortada. Fakat; coşkulu taraftarlar önünde oynaması Falcao’nun başarısındaki sır. Böyle atmosferleri seviyor. O bakımdan arzusu gerçekleşti. Kolombiya halkı da bunu biliyor.

"Galatasaray taraftarları Falcao'yu ne kadar istediğini gösterdi"

Radamel Falcao’nun karşılanma görüntülerini izledim. Galatasaray taraftarları çılgınca bir bekleyiş içindeydi. Çok güzel karşıladılar. Galatasaray taraftarlarının Falcao’yu karşılaması Kolombiya’da büyük ses getirdi. Taraftarlar Falcao’yu ne kadar istediğini gösterdi.

"Temel mesele Galatasaray taraftarlarının Falcao'ya aktaracağı duygu"

Falcao’nun başarılı olacağına inanıyorum. Biraz zamana ihtiyacı olabilir. Temel mesele; Galatasaray taraftarlarının aktaracağı duygu. Tribünlerle çok iyi bir iletişimi olacaktır. Oradan aldığı enerjiyi de sahaya yansıtacağına inanıyorum.

"Falcao transferinin gerçekleşeceğine hep inandım"

Binlerce Türk taraftar beni Radyospor’a yaptığımız bağlantılardan sonra sosyal medyadan takibe aldı. Bana sürekli Falcao’yu, ne zaman geleceğini sordular. Ben de hep, ‘Yakında’ yanıtını verdim. Falcao’nun Galatasaray’a geleceğine inanıyordum. Monaco’dan kaynaklanan problemler vardı. Ben transferin gerçekleşeceğine inanıyordum. Falcao’nun Galatasaray’da oynamaktan yana bir iradesi vardı. Bu irade sebebiyle sorunların ortadan kalkacağını söylemiştim. Falcao da Galatasaray’a geldi. Ben de mahcup olmadım.

"Falcao, tüm kulvarlarda ciddi katkı sağlayacaktır"

Real Madrid’de Falcao’nun vatandaşı James Rodriguez var… Falcao, 2014 Dünya Kupası’nda sakattı ve oynayamamıştı. Yerine James oynadı, parladı. Oradaki performansı transferin önünü açmıştı. Aralarında bir kader bağı var. James de transfer haberlerine konu oldu. Real Madrid’de kalacak gibi. Falcao da elbette Galatasaray’a katkı sağlayacak. Falcao, kendisine çok iyi bakan bir oyuncu. İstenilen seviyeye gelecektir. Galatasaray’a Şampiyonlar Ligi’nde hem de diğer kulvarlarda ciddi katkı sağlayacaktır. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER