Faruk Süren, başkan adayı olacak mı? Açıkladı!

Kulislerde bir yanda da en geç 23 Mayıs'ta yapılacak olan seçim için çalışmalar başladı. Faruk Süren "Takım etkilenebilir. Seçim lig sonuna kalsın" dedi.

Faruk Süren, başkan adayı olacak mı? Açıkladı!

Mustafa Cengiz yönetiminin idari olarak ibra edilmemesi Galatasaray'da büyük bir deprem yarattı.Seçim kararı almak zorunda olan Sarı-Kırmızılı yönetim hukiki yollara başvurma kararı aldı.

Galatasaray Mali Genel Kurulu'nda Mustafa Cengiz'in idari yönden ibra edilmemesinin yankıları sürüyor. Eski başkanlardan Faruk Süren, toplantıda yaşananları Habertürk'e anlattı.

İşte Süren'in açıklaması:

"Kanunda 'çift ibra yoktur' diyor. Ancak 'örneğin bir Galatasaray gibi veya diğer kulüpler için çift ibra uygulaması yapabilir' diyor kanunda...

Sedat Doğan kürsüde başkana seslenerek, olağanüstü seçim kararı alması yönünde uyarıda bulundu. Dolayısıyla seçim koyarsan ibra ederiz manasını çıkardım ben de o söylemden... Çünkü o ibra etmeyenlerdendi ve kürsüde de etmeyeceğini belirtti zaten... Ben de o havayı görerek başkana şöyle bir öneride bulundum: "Bu riske girme, iş kötüye gidiyor. Genel kurulda böyle bir atmosfer var. İleri tarihli bir seçim tarihi koy. De ki, "Takım şampiyonluğa gidiyor, sekteye uğratmayalım. Haziran'da bir seçim yapacağım, siz de gelirsiniz beni sevmiyorsanız seçmezsiniz." Böylelikle ibrasızlık gibi bir hadiseyle karşı karşıya kalmazsın gibi bir öneride bulundum. Abdurrahim Albayrak, Yusuf Günay ve Kaan Kançal da vardı. Ancak başkan bunu benimsemedi. İbranın neticesini bekledi ve böyle oldu.

Bu Galatasaray için kötü oldu. Tabii ki genel kurul en üst yetkili kurumdur. Bence bu rasyonel değil, duygusal bir hareket oldu.

İbra edilmesi lazımdı. Bir başkanı beğenmeyebilirler ama bunun başka yolları var. Tüzüğümüz gayet açık... Üyelerin yüzde 10'u kadar imza toplayıp seçime götürebilirsin kulübü... Eğer o kadar gücün varsa topla 1100 civarında üyeyi, çağır noteri yine seçime götür. Ancak böyle kaotik bir şekilde ibra etmemek veya ibrayı tehdit gibi kullanmak son derece yanlış..."

FARUK SÜREN: "BEN ADAY OLMAM"

Efsane Başkan Faruk Süren çarpıcı açıklamalar yaptı. Süren, "Takım süreçten olumsuz olarak etkilenebilir. Seçim ligin bitimine alınmalı. Ben aday olmam ama destek verebilirim. Artık duygularla değil mantıkla hareket etmek lazım. Ancak yaşananlar hiç şık olmadı" ifadesini kullandı.

MAAŞLARDA SIKINTI OLABİLİR

Ortaya çıkan kaos ortamının futbol takımını olumsuz etkitelemesinden endişe ediliyor. Sezon bitimine kadar olan süreçte maaş ödemeleri ve UEFA ile olan ilişkilerde de sıkıntı yaşanabileceği belirtiliyor..

SEÇİM EN GEÇ 23 MAYIS'TA

Muhalefet ise seçim için kolları sıvamış durumda. Tüzüğe göre en geç 23 Nisan'da seçim çağrısının yapılması ve en geç 23 Mayıs'ta seçime gidilmesi bekleniyor. Kulislerde müthiş bir hareketlilik yaşanıyor. (Habertürk)

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 03:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ağa Çelebi
Ağa Çelebi - 1 yıl Önce

Yazık çok yazık Takım şampiyonluğa kenetlemişsen bu niye kulübe ıhanet ettiler bazı kendini bilmez üyeler

SIRADAKİ HABER