Fatih Akyel'den dikkat çeken yorum; "Galatasaray, Şener'den daha iyisini..."

Futbol kariyerinde Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor gibi büyük takımların formasını giyen ve günümüzde de teknik direktörlük yapan Fatih Akyel, Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında futbol gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Fatih Akyel'den dikkat çeken yorum; "Galatasaray, Şener'den daha iyisini..."

Fatih Akyel’in değerlendirmeleri şu şekilde:

Süper Lig'e yeni çıkan takımlar, teknik direktörlerini neden gönderiyor?

Kulüplerin kararı. Hocayı Süper Lig için yetersiz görebilirler. Süper Lig’den bir hoca alalım diye düşünebilirler. Ben bunu yanlış buluyorum. Takımın yapısını bilen, oyuncuları tanıyan, şampiyon yapmış bir hoca ile devam etmek lazım. Mesela; İrfan Buz Hoca Samsunspor ile anlaştı. Süper Lig’de görev yapmış bir teknik adam. Nasıl ki bir teknik adam aşağıdaki takımlarda çalışıyorsa, alttan gelen hocalar da Süper Lig’de görev yapabilir. Bana göre; bir takımın Süper Lig’e çıkmasından sonra hocasını göndermesi yanlış. Bence şans vermeleri gerekiyor.

Nasıl bir transfer dönemi öngörüyor?

Transfer dönemi çok sönük geçecek diyebiliriz. Avrupa’dan transfer edilecek oyunculara baktığımızda sıradan oyuncular geliyor. Mali kriterler çok önemli. Geçmişte yapılan hatalardan ötürü kulüplerimiz bu durumda. Mali kriterlere uyabilmek ve iyi transfer yapabilmek çok kolay değil. Kulüplerimiz transferde çok zorlanacak. Önceki dönemlerdeki gibi ses getirecek transferler çok zor görünüyor. Transfer piyasayı Türkiye açısından sönük geçecek.

Galatasaray'ın transferdeki Şener hamlesi için ne düşünüyor?

Şener Özbayraklı iyi bir futbolcu. Kötü bir futbolcu değil. Kötü giden bir Fenerbahçe’de toparlayamadı. Performansı çok iyi değildi. Ama Fenerbahçe’de hiç kimsenin performansı çok iyi değildi. Fatih Terim bazı şeyleri net görmüştür. Galatasaray iyi bir takım ve monte edebileceğini düşünmüştür ondan da transfere onay vermiştir. Sağ bek mevkisine tabi ki daha ofansta iyi olan bir oyuncu beklerdim açıkçası. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 01:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER