''Fatih hoca faktörünü kimse inkar edemez!''

Eski milli futbolcu Nihat Kahveci, Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yarışını değerlendirdi.

''Fatih hoca faktörünü kimse inkar edemez!''

Eski futbolcu Nihat Kahveci, beraberinde atletizmde Türkiye'yi uluslararası alanda başarıyla temsil eden Sema Aydemir ile birlikte Mersin'deki 'Arabasız Gün' etkinliğine katıldı.

Toroslar Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte sporseverlerle bir araya gelen ikili, daha sonra Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ile birlikte etkinlik alanında vatandaşlarla buluştu, hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirip imza dağıttı.

Burada gazetecilerin etkinliğe ilişkin sorularını yanıtlayan eski futbolcu Nihat Kahveci, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Mersin'de bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Gençlerin, ülkenin geleceği olduğunu vurgulayan Kahveci, "Onlara bu hareketlilik konusunda ne kadar çok iyi bilgi verebilirsek, hem kendi sağlıkları için hem de ulaşmak isteyecekleri hedefler için yardımcı olmuş oluruz. Atık günümüzde biliyorsunuz teknoloji çok ilerledi. Ama bunu kötü kullandığımız taktirde tembellikte ilerliyor. Yeni nesli bu anlamda bilgilendirmek, hareketliliğin önemini anlatmak çok önemli bir konu oluyor. Bu bir hafta ile sınırlı kalmamalı, hayatın geri kalan bölümünde de süreklilik haline getirilmeli" dedi.

"FATİH HOCA FAKTÖRÜNÜ KİMSE İNKAR EDEMEZ"

Gazetecilerin sorusu üzerine, Türkiye ligleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kahveci, "Son iki senenin şampiyonu Galatasaray oldu. Son seneyi 3 kupa ile kapatmış bir Galatasaray var. Bir Fatih hoca faktörü var, onu kimse inkar edemez. Geçen sene 8 puan geride iken gelip ligi kazanmış bir Galatasaray var. Tabiki o yüzden Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'un hedefi bu sene Galatasaray'ı tekrardan şampiyon yapmamak olacak. Lig çok enteresan başladı, puan kayıpları ile başladı. Baktığınızda bütün takımlar puan kaybetti. Gözüken yine bu 4 takım arasında geçecek. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 03:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER