"Fatih Hoca hemen müdahil oldu ve devre arasında..."

TRT Spor'da yayınlanan Stadyum programının yorumcusu Tümer Metin, Galatasaray'ın Gaziantep'i deplasmanda 2-1 mağlup ettiği mücadeleyi yorumladı.

"Fatih Hoca hemen müdahil oldu ve devre arasında..."

Tümer Metin'in değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde...

"MUSLERA ÖZGÜVENİ ARTIRDI"

Muslera'nın gelişi, arka 4'lüsünün özgüvenini yukarı taşıdı. Hem sonuçlar anlamında, hem de artık geriye dönüp bakmıyor. Orada Muslera var, gerekeni yapar diyerek endişeyi ortadan kaldırdılar.

"HOCA HEMEN MÜDAHİL OLDU"

Biraz önde sıkıntı çekiyordu. İlk yarısı biraz sıkıntılı maçın. Hoca hemen müdahil oldu oyuna ve devre arasında 2 oyuncu değiştirdi.

"HİÇ GİTMEMİŞ GİBİ, KALDIĞI YERDEN"

Devre arası transferleri zordur her zaman diyoruz ama hoca devre arası transferlerinde, şu yolu izler, ligi ve kendisini bileni alır. Onyekuru böyle bir oyuncu. Hiç yabancılık çekmeden, hiç gitmemiş gibi ve kaldığı yerden başladı.

"HEMEN TAKIMA MONTE OLACAK"

Acaba antrenman eksikliği, acaba oynayabilir mi, hoca yarım saat oynayabilir demişti. Zor da bir deplasman olduğunu düşündük. Hemen kaldığı yerden devam etti ama. Belli ki Onyekuru hemen takıma monte olacak. Çehreyi değiştirecek.

"KEREM, MESUT ÖZİL GİBİ BIRAKTI"

Çehreyi değiştirirken yanına bir benzer özellikle oyuncu soktu Terim. İki durağan tip oyuncudan, Belhanda ve Emre Akbaba'dan, topu ayağına isteyen, ayağına geldiğinde iyi işler yapan oyuncudan Onyekuru ve Kerem'e geçti. Gaziantep biraz gelirse, ben de arkaya koştururum, tehlike yaratırım dedi. Kerem'i de tebrik edelim. İyi işler yaptı. Olağanüstü bir asist yaptı. Bir Mesut Özil pası attı. Araya nefis bir bırakış.

"ONYEKURU'YA KADAR DA MUSLERA"

Maçı Onyekuru üzerinden okuyabiliriz ama Onyekuru oyuna girene kadar olan bölümde Muslera gerekeni yaptı.

"ÇOK ZOR İKİ DEPLASMAN, 6 PUAN"

Her ne olursa olsun, oyunun zaman zaman belli bölümleri tartışılabilir Galatasaray'da ama çok zor iki deplasmandan 6 puanla döndü. Malatya ve Gaziantep zordur. Malatya'da çok kötü bir zemin vardı. Gaziantep uzun zamandır evinde yenilmiyordu. Gelenlere zorluk çıkaran ve içeride galibiyet yüzdesi çok yüksek bir takım. Buradan 2-1'lik galibiyetle dönmek, Galatasaray'ın çehresini değiştirdiğine, daha organize olacağına bir işaret.

"ONYEKURU'YA BİR İNANÇ VAR"

Onyekuru büyük bir güç. Ligi, takımı, hocayı biliyor. Bunlardan öte takımın da Onyekuru'ya olan inancı var. Devre arası transferi ne yapacak demiyorlar. Onyekuru yardımcı olacak inancı var. Bu da bir takım için son derece önemlidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER