Fatih Terim'den Belhanda ile özel toplantı; "Doldurmam zor"

Süper Lig'in 6. haftasında Fenerbahçe'yi konuk edecek Galatasaray'da Fatih Terim, Marcao, Luyindama, Nzonzi ve Belhanda'yla özel olarak görüştü. Tecrübeli çalıştırıcı, savunma oyuncularından Vedat Muric'le ilgili uyarılarda bulunurken Belhanda'ya da maçın içinde kalmasını söyledi

Fatih Terim'den Belhanda ile özel toplantı; "Doldurmam zor"

Sezonun ilk derbisinde Fenerbahçe'yi mağlup etmek isteyen Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, derbinin planını da yaptı. Cezası nedeniyle kulübede yer alamayacak olan tecrübeli çalıştırıcı savunma hattına özel uyarılarda bulundu.

Sezona etkili bir performansla başlayan ve derbide de Fenerbahçe'nin en önemli hücum silahlarından olan Vedat Muric ile asistleriyle ön plana çıkan Max Kruse'yle ilgili olarak savunmacılarıyla görüşen Terim, Nzonzi ve bek oyuncularına da telkinlerde bulundu. Fenerbahçe'nin ceza sahasında hızlıca çoğaldığına dikkat çeken Terim, Luyindama ve Marcao ile özel olarak görüştü. Derbide hatanın telafisi olmayacağını dile getiren tecrübeli çalıştırıcı, Mariano, Nagatomo ve savunmanın önünde görev yapacak Nzonzi'den de ekstra konsantrasyon istedi.

"MAÇIN İÇİNDE KAL"

Çene kırığı sonrasında yüzünde ödem oluşmasına rağmen Fenerbahçe karşısında ısrarla sahada olmak istediğini belirten Belhanda'ya da Terim'den uyarı geldi. Maç içerisinde zaman zaman sinirlenebilen Faslı yıldızla görüşen Terim, Belhanda'dan ne olursa olsun maçın içerisinde kalmasını istedi. Tecrübeli çalıştırıcının "Erken göreceğin bir kart oyun planlarımızı değiştirebilir. Senden tamamen maça odaklanmanı ve gereksiz hareketlerden uzak kalmanı istiyorum. Bizim için özel bir oyuncusun, senin yerini doldurmam zor" dediği öğrenildi. (Habertürk)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER