Fatih Terim'den F.Bahçe ve TFF'ye göndermeler!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Schalke maçı sonrası Fenerbahçe derbisi ve PFDK sevkleri hakkında konuştu.

Fatih Terim'den F.Bahçe ve TFF'ye göndermeler!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Schalke maçının ardından basın toplantısında Fenerbahçe derbisi ve Profesyonel Disiplin Kurulu'na sevk edilmeleriyle ilgili konuştu.

Fatih Terim, yaşananları bir kez daha detaylı şekilde anlatırken "Derbi sonrası olayı değerlendirdiğimizde, belki sportif ve birçok şeyle boğuşuyoruz ama derbiden sonra iğneyi kendimize batırdık. Tedavi uygularken, çuvaldızı hak eden dış meseleler var. Cuma günü derbide tek bir pozisyon veya kişi üzerinden sonuç çıkarmaya çalışmak son derece yanlış bir şey. İkinci yarı 2-0 önde devam ederken, bir takımın temposunu düşüren, aldığı veya almadığı yanlış kararlara önce oyunu sabote edip, sonra tribünleri ve bizleri çileden çıkaran bir saha yönetimi vardı. Maçın başından beri susmayan rakip yedek takım kulübesi de var. Bazen stattan seyretmekle, televizyon başından seyretmek insanları yanıltabilir. Ben maç bitiminde olanları tasvip etmiyorum. Ancak olayların o noktaya gelmesi değerlendirilmeli."

Galatasaray'da görev almasından rahatsız olanların olduğunu söyleyen Fatih Terim, "Lütfen elinizi vicdanınıza koyun. Bu olaylar kimin işine yaradı bir bakın isterseniz, kimin gündemini değiştirdi, içinde bulunan durumu kim meşru seviyeye taşıdı? Bugün Galatasaray'a sahip çıkma olarak bakılmalı. 30 milyon dediğim için, bunu söylemek istiyorum. Galatasaray görüş ayrılıklarını bırakmalı ve birlikte hareket etmeli. Galatasaray markası ile Fatih Terim isminin bir araya gelmesinden rahatsız olanlar var. 30 milyon Galatasaraylı'nın bir araya geldiğinde oluşan güçten rahatsız olanlar var. Kenetlendikçe, büyük bir kitle ortaya çıkıyor ve ortak sevdaları da Galatasaray. Dünya üzerinde çok az böyle bir oluşum vardır." diye konuştu.

Schalke maçından evvel PFDK sevklerinin açıklanmasına değinen Terim, "Salı günü zamanlaması manidar olan sevk, sevk etmemi desem, zevk etmemi desem, orada çok kararsızım. Kararları perşembe günü göreceğiz. Sevklerine bakınca anladığım şu; galiba biz kendi kendimize olay çıkarmışız. Bir taraf kayrılıyor. Ben hayatım boyunca kimse tarafından kayrılmadım. Ben hiç o kayrılan tabakadan olmadım. ben hayatım boyunca, çalıştım, didindim, uğraştım, hata yaptım ve gerektiğinde de özür diledim. Son yıllara bakarsak, kimin ve kimlerin kayrıldığını daha iyi görürüz. Bu arada Türk spor tarihinin en büyük cezasını almış biri olarak konuşuyorum. Ben adil olunmasını istiyorum. Tahrik unsurlarıyla, niyetin adil okunmasını istiyorum. Maçtan sonra konuştum, TFF'yi başkanı ve yönetim kurulunu, hakem kurulunu ve bu organizasyonun içindeki aktörleri pek çok kişiden daha iyi tanırım ve bilirim. Skor istedikleri gibi olmadığında ya da işler iyi gitmediğinde, hedef göstererek işin içinden sıyrılacak biri olmadığımı herkes bilir." ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayından Fenerbahçe derbisine kadar hakemler hakkında konuşmadığının altını çizen Terim, "Önemli bir şey söyleyeceğim, Aralık ayında geldiğim günden son derbiye kadar herkes hakemlere ateş püskürürken, ben hakemler için tek kelime söylemedim. Sivas'ta Fırat Aydınus topu dışarıdan alıp penaltı noktasına koyduğunda maçtan sonra 'Bizim hakemle işimiz yok, iyi oynamadık' dedim. Trabzon'da Belhanda atıldıktan sonra Rodallega daha sert hareket yaptı, tek kelime etmedim. Biz bu kadar eksiğe, soruna rağmen rakiplerimin önündeyiz, liderin hemen arkasındayız. Melo'ya küfür eden bu hakem değil mi?" açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe Kulübü Ali Koç ile ilgili açıklama yapan Fatih Terim; "Hani yeniden centilmenlikten bahsediyordu suyun öte yanı? Yeni bir centilmenlik... Üste çıkmak için had aşmak ve ‘Sokak kabadayısı’ gibi ifadeler kullanmak, bizim sandığımız Ali Koç vizyonuna yakışmıyor. Umarım yanılmıyorumdur."

Sarı Kırmızılı taraftarlara mesaj veren Fatih Terim; "Galatasaray taraftarına söyleyeceğim şu var; bu sonuçlar alınacak. Kazanılacak kaybedilecek ama hiç kimsenin bizden ümidini kesmemesi lazım. Yeniden bir şeylerin tesis edilmesi lazım. Ve ben bunu lider olduğumuzda da başka zamanlarda da söylüyorum. Artık Anadolu takımlarının da bir başkaldırı içerisinde, bir vizyon içerisinde, bir plan içerisinde gittiğini görüyoruz. Rekabet sadece büyüklük ve şehirle ilgili değildir. Ruhla ilgilidir, azimle ilgilidir"

Futbol takımı ile ilgili değişim sinyali veren Terim; "Taraftarın beklentisi kazanmaya ve başarıya yönelik her zaman. Ama biz bir sistem kurduk. Yapıyoruz ediyoruz derken bir yandan da yarışıyoruz. Onun için biraz daha zamana ihtiyacımız var. O zaman içerisinde görecekler ki Galatasaray futbol takımı değişime uğrayacak. Tabii arkadaşlar, oynadığımız takımın 300 milyona yakın bir bütçesi var. Yani onun için geçen sene şampiyonluğa olan açlık, bu yıl kendisini bireysel konulara ve sakatlıklara bıraktı. Arzu edilen oyun sistemi konusunda sıkıntılar çıktı. Dolayısıyla bazen fizik, bazen mental yorgunluk var. 25 maç var, Galatasaray bunun altından kalkar. Bunun altından hep beraber çıkacağız. Esas önemli konu, daha söyleyeceğim çok şey var. Onu da inşallah Florya'da açacağımız bir antrenmanda söyleriz."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 03:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER