Fatih Terim'den flaş açıklamalar! "Adı geçenlerin pek çoğuyla rakip bile değiliz"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, IG TV'den sezon değerlendirmesi yaptı ve dikkat çeken sözler kullandı.

Fatih Terim'den flaş açıklamalar! "Adı geçenlerin pek çoğuyla rakip bile değiliz"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, resmi instagram hesabından sezonu değerlendiren bir paylaşım yaptı ve sezonun son bölümünde kendilerine karşı yapılan eleştirilere, "Terim'in paylaşımında öne çıkan söz ise, "Hayallerimizi hayata geçirme zamanı geldi." oldu.

Daha önce bütünleşip tarih yazdıklarının altını çizen tecrübeli teknik adam, "Dünyanın en iyi taktiğini belirleyin, çok iyi bir fizik kaliteniz olsun, istatistikleriniz muazzam tablolar çizsin, bir de bunlara ilaveten takımın motivasyonunu yüksek tutun, bunlar bile mutlaka başarı gelecek demek değil. Galatasaray'da büyük camia, büyük marka ve büyük takım olmanın avantajlarının yanı sıra büyük inanç ve büyük bir birleşme var. Geçenlerde bir yemekte güzel bir tanımlama oldu, zihinsel bütünleşme, birçok şeyi anlatıyor. Sinerjiyi, duayı, enerjiyi, birliği, beraberliği, her şeyi içine katıyor. Tüm yaşadıklarımızı anlatırken bile inanın o kadar uzun sürüyor ki, bizi güçlü bütünkleşme ve inanç hedefe ulaştırdı. Daha evvel de biz bu bütünleşme ile tarih yazdık, inşallah daha niceleri olacak. Önce sırada sözlü ve yazılı hedeflerimizi hayale geçirme zamanı, Allah yardımcımız olsun." ifadelerini kullandı.

"BİR ANDA KARŞINIZA BİR BİLDİRİ ÇIKIYOR"

Kulüpler Birliği Bildirisi'nden de bahseden Fatih Terim, "Neler mi yaşadık? Türkiye Kupası finali öncesinde basın toplantısında söylediğim bir laf var; organize ama amatör kötülük diye. Eğer bizimle ilgili bu sezonun ve bu şampiyonluğun bir hikayesi yapılacaksa, başından sonuna kadar bu kötülüğün mimarları ile mücadeleyi hiçbir zaman bırakmamak lazım, bu mücadeleyi mutlaka ortaya koymak lazım. Tüm sezon pek çok karşılaşmada hakkınız yeniyor, yetmiyor ceza üzerine ceza alıyorsunuz, bu cezayı sadece ben değil, oyuncularım, başkan, yöneticim, hepsi. O da yetmiyor, 17 kulüp, siz Şampiyonlar Ligi maçına gitmişken, ne demek istedikleri pek belli olmayan, söylediklerine göre birbirinden habersiz bir bildiri ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bizim için kimlerin yaptığı, kimlerin hazırladığı, kimlerin servis ettiği, hepsi biliniyor. Bütün ülke de biliyor açıkçası, Galatasaraylılar da biliyor. Biz burada sonuca bakmalıyız, Galatasaray'a karşı olduğu kesin. Bunu da geçiyoruz. Karşınızda 10 maç ceza almış bir teknik adam var. Hatta daha sonuncu açıklanmamasına rağmen, şu anda kupasıyla beraber 11 oldu. 11 maç takımının başında olamamış ama 2 kupa kaldırmış bir takımın teknik direktörü var. Şu anda anlatırken çok basit geliyor ama tüm Galatasaraylılardan ricam, yapılanları unutmamak ve unutturmamak lazım." dedi.

FENERBAHÇE'YE GÖNDERME

Ezeli rakipleri Fenerbahçe'ye göndermede bulunan Terim, "İşimizi yapalım, bırakalım bunları, odaklanalım diyorsunuz, bu sefer, kulüp pasaportlu, ayarı kaçmış bir kaç yorumcu, çıkıp, hadsizce ve mesnetsizce emeğinizi karalıyor. Bir kulüp başkanı çıkıyor, günahınızı alıyor, camiasını tatmin etmek için şov yapmaya kalkıyor. Teknik adamı, oyuncusu çıkıp kendi hatasının faturasını bize kesmeye kalkıyor. Arkadaşlar, biz adı geçenlerin pekçoğuyla rakip bile değiliz, aynı şeyleri hiç yaşamadık. Aynı yollardan yürümedik, aynı yollardan da geçmedik, benzer başarılarımız da yok. Üstüne üstlük, rütbemiz de farklı. Hak yiyip, gak diyenlere, gecemizi gündüzümüze karıştırıp, inancımızı daha çok artıranlara, tekrar geçmiş olsun. Şu an içinde bulundukları durum, zaten çok açık. O yüzden ben daha fazla konuşarak acıyı arttırmak istemiyorum. Allah herkese önce vicdan rahatlığı, sonra da huzur versin." diye konuştu.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 21:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER