Fatih Terim'den Florya'da hibrit çim talebi!

Yeni sezon hazırlıklarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sürdüren Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim ve ekibi, İtalyan kondisyoner Alberto Bartali futbolcularına güç depolatıyor.

Fatih Terim'den Florya'da hibrit çim talebi!

Çalışmalarına 4 Temmuz’da İstanbul’da başlayan Sarı-Kırmızılılar, Bartali’nin isteğiyle Florya’da özel alanlar oluşturdu. Jupp Derwall Antrenman Sahası’nın kenarında bulunan tribün kaldırılarak yerine özel sprint koşularının ve dayanıklılık çalışmalarının yapıldığı özel rampa kuruldu. Futbolcular, antrenmanların belirli bölümlerinde bu rampada sprint çalışması gerçekleştiriyor. Bununla beraber, antrenman sahasına yakın bir bölümde kum havuzu oluşturuldu. Oyuncular, teknik heyet ve Bartali’nin çizdiği program eşliğinde kum havuzunda kas ve adale sakatlıklarını en aza indirmek adına güçlendirme çalışmaları yapıyor.

Günde çift idmanla hazırlıklarını sürdüren Sarı-Kırmızılılarda, Terim ve Bartali; koordinasyon, çabukluk ve formda dayanıklılık çalışmasına ağırlık veriyor. Sabah idmanlarını salonda gerçekleştiren Galatasaraylı futbolcular, burada core, aktivasyon, mobilite, stabilite çalışmaları yapıyor. Bu antrenmanlarla da futbolcuların vücut kaslarının gelişiminin yanı sıra eklem hareket kabiliyeti artırılarak atletik performanslarının geliştirilmesi amaçlanıyor.

Fatih Terim, Florya’daki Jupp Derwall Antrenman Sahası’nın altında bulunan diğer çim sahanın zemininin değişmesini istedi. Bu doğrultuda ekipler, sahanın zeminini hibrit çim yapmak için çalışmalarına başladı.

Terim, sezon boyunca bazı antrenmanları alt sahada gerçekleştirmeyi planladıklarını belirtti. (Cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER