Fatih Terim'den şampiyonluk yorumu: "Bu sene anlaşıldı ki..."

Galatasaray, Süper Lig’in 36. hafta maçında Trabzonspor’u konuk etti. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda oynanan mücadele 1-1 eşitlikle sona erdi.

Fatih Terim'den şampiyonluk yorumu: "Bu sene anlaşıldı ki..."

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Trabzonspor maçı sonrasında konuştu.

Maçı değerlendirmesi istenen Fatih Terim, "Galatasaray takımı olarak iç sahada daha baskılı, üretken olmamız gerekir. Maalesef ilk yarı bunu yapamadık. Rakip daha iyi oynadı. İkinci yarı oyunun momentumunu biraz elimize aldığımızda, zaman zaman baskılarla top çalarken yine bir bireysel hatadan gol yedik. Oyuncuda psikolojik olarak bir şey yapmaya başladı, "yine mi?" Sivas maçında Martin Linnes geri pas atıyor gol yiyoruz. Saracchi geri pas atıyor Rize maçında gol yiyoruz. Bireysel hataları devamlı yapan ve cezalandırılan bir takım oluyoruz" dedi.

3 günde bir maç oynayan bir takımda "Yine mi mağlup olacağız" düşüncesinin oluştuğunu kaydeden Terim, "Şurada kazandığımızda olayların bambaşka bir yere geleceğini bilmemize rağmen, puan kaybediyoruz. Ona kızıyorum. Üretmede daha fazla olmalıyız. Sağdan soldan daha fazla gelmeliyiz. Rakip ne oynarsa oynasın. Kendi oyunumuzu oynamalıyız. Onu yapamadık. Enteresan bir şekilde bir gol yedik. 8-9 kişi ordayız. Doğru pozisyon almayınca, gol yedik. Son saniyede bunun altından kalktıysak, bu puanın ileride bize nasıl döneceğini göreceğiz. Bazen üzülürsünüz ama başka dönebilir. Bu sene anlaşıldı ki bizim dışarı ile paylaşamadığımız bir sürü sıkıntımız var: tam birini iyi ederken öteki sakatlanıyor. İlk defa böyle bir şey oluyor. Buna rağmen giren çıkan oyuncuların doğru oynaması gerekiyor. Senelerdir oynadığımız oyunu en iyi şekilde oynamalıyız. Bugün o olmadı. İşimiz devam. Yapacak başka bir şey yok" ifadelerini kullandı.

İç sahadaki 4 maçta 3 beraberlik ve 1 yenilgi aldıklarının hatırlatılması üzerine de tecrübeli teknik adam, "Kırılganlık olabilir. Hayatımda teknik direktör olarak böyle bir istatistiğim yok. Az şeylerle uğraşmıyoruz. İçeride dışarıda bir sürü şeyle uğraşıyoruz. Sakatlıklar cezalılar. Neden ceza yiyorum. Kulübeden yana doğru çıkmışım. Bazen görmüyoruz. Sahaya giriyoruz. Bir sürü şey başımıza geliyor. Yedlin'e olan faul bu platformun yanındaydı. Hala oynamıyor. Ama sarı kart. Biz 10-11 maçımızı 10 kişi oynuyoruz. Bir sürü bir araya geldiğinde bu sıkıntılar problem oluyor. Çözüyüroz, çözmeye çalışıyoruz. En iyi şekilde bitirmeye çalışıyoruz. 6 hafta var. 6 hafta 18 puan demek. Galatasaray alışkın bu yerlere. Her maçın, herkes için potansiyel kayıp olabileceğini düşünüyorum, Süper Lig'in de iyi tarafı bu" diye umutlu konuştu.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER