Fatih Terim'den transfer müjdesi!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ocak ve Temmuz ayında önemli sayıda oyuncu transferi yapacaklarını söyledi ve "Bazı oyuncularla yollarımızı ayıracağız. Herkes değişikliklere hazır olsun" dedi.

Fatih Terim'den transfer müjdesi!

Fatih Terim, basında çıkan haberler üzerine yorum yaparken, "Benim Abdurrahim'le (Albayrak) hiçbir şeyim olmaz. Dün bakıyorum bizim sinirli fotoğrafımız var, sanki bir şey yapıyormuşuz gibi. Halbuki bir fotoğraf sonra ikimiz de gülüyoruz. Ben bir şey söyleyeceksem aracıya gerek yok, söylerim zaten." dedi.

Transferle ilgili kesin ifadeler kullanan Terim, "Bazı arkadaşlarla yollarımızı ayıracağız. Ancak bu alışverişlerde Galatasaray'ın kaybetmemesini istiyoruz. Kadromuzda eksikler var. Devre arası takviyeler olacak. Ocak ve Temmuz'da alacağımız oyuncu sayısı yüksek olabilir. Transfer görüşmeleri yapıyoruz. Yaşlı değil, genç oyuncular istiyoruz. Mevcut ekonomik şartlarda bir şeyler yapacağız. Sadece santrfor peşinde değiliz. Değişmesi gereken birçok şey var. Bazı mevkilerin de değişmesi ya da takviye edilmesi gerek." dedi. 

UEFA Avrupa Ligi'ndeki şampiyonluk ümitleri için de konuşan Terim, "Hayaller hiç bir zaman bitmez. Bu sene eğer Porto'yu 10 pozisyona girip orada kaleye topu sokamıyorsan burada yenemiyorsan, Schalke'de 1. dakikada 1-0 mağlup başlıyorsan kendimizi UEFA Avrupa Ligi'nde görecek kadar erdemli olmalıyız." diye konuştu. 

MELO VE SNEJDER SÖZLERİ

Melo ve Sneijder'le ilgili haberlere de değinen Terim, "İkisinin de Galatasaray'a hizmetleri geçmiştir. Şampiyonlukları beraber yaşamışızdır. İlişkilerimiz de devam ediyor. En azından özel günlerde onların burada olması gereken bir ortam olursa hepinizin haberi olur. Söylerim. Şu anda bir durum yok." ifadelerini kullandı. 

"Galatasaraylı oyuncular net gol pozisyonları neden kaçırıyor?" sorusu üzerine ise tecrübeli teknik adam, "Sonuçta vuruş tekniği diye bir şey var. Oradan geriye doğru sayarak psikojoliyi sayabiliriz. Biz penaltılardan 10-15 puan verdik, penaltılardan puan alamyıyoruz. Oyundaki duruş, bakış, istek varzu ve oyunun kontrolünün bizde olması her türlü varyasyonu denememiz; sağı, solu, merkezi, uzun pas, kısa pas, zaten bunu diğer maçlarda oynayabilseydik, zaten şu anda biz çıkardık. Sakatlık ve caezalılar bizi maalesef aynı 11'i iki defa sahaya süremedik. Bizde rotasyon mecburiyeti yok. İstemesek de yapmak zorundayız. Getiriyorsunuz, büyük emekle, bir bir daha, oradan çıkarmıyorsunuz fakat alakası olmadan bir gol yiyorsunuz. İnanın bunun altından 3-2 ile kalkmak kolay değil." yanıtını verdi. 

Bu sene için bulundukları konumu yargılamadığını belirten Terim, "Her bulunduğu konuma şürkeden bir insanım. Daha da kötü olabilirdi. Çok da sürpriz gelmiyor. Benim de kariyerimde böyle bir süreç yok. Hele Galatasaray'da hiç alışkın değilim. Ama her şeye saygı duymak lazım." diye konuştu. 

"TRANSFER GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR"

Transfer konusuna tekrar parantez atan Fatih Terim, "Hali hazırda hem hocalarıyım hem onlarla beraber bu mücadelenin içindeyim. Allah da bunu zaten o mevkideki özel oyunculara veriyor. Golcü diyor. Biz öyle gol kaçırıyoruz ki, atmak için önemli bir golcü olmaya da gerek yok. Başka nedenler olabilir. Kaybetmek istemedğimiz bir ekonomiyle halletmeye çalışıyoruz. Başkan, yönetim, sportif direktör, hep beraber en sağlıklı şekilde takıma takviyeleri yapmak istiyoruz.

Bazı arkadaşlarımızla da yollarımızı ayırmak istiyoruz. Net bu. Bu arada bir çok görüşmemiz var. Devam ediyor. Umarım, 2 tane zaten hazır olan yabancı eksiğimiz var. 12 yabancı ile oynuyoruz. 

Galatasaray'ın önünde başka bir şey var. Satması var ki alsın. Bazı görüşmeler devam ediyor. Yakın bir zamanda açıklayacağız. Ciddi mukavelelerde en az hata uğramamak için elinden gelen her şeyi yapıyor. İnşalah düşündüklerimize yakın yüzde yüz gerçekleştirmeyiz ama inşallah öyle olur. Bir an evvvel oyuncuları takıma katarız ki ikinci yarıya hazır başlayalım. 

Herkes değişikliklere hazır olsun. Bazı değişiklikleri yapmak zorundayız. Yakın bir zamanda belki de Galatasaray TV'ye çıkıp tüm seyirci sorularını alıp ucu açık bir röportaj da yapabiliriz. Neyin ne olduğu, ne bittiği, herkesi bilgilendirmek için. Tüm çıplaklığıyla devre arasında belki öyle de bir şey yapabiliriz." açıklamalarını yaptı. (NTV)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER