Fatih Terim derbi 11'ini belirledi! Şener Özbayraklı sürprizi...

Malatya'da 2 puan bırakan Galatasaray, rotasını Fenerbahçe derbisine çevirdi. Sarı-Kırmızılılarda teknik direkör Fatih Terim, 11'i şekillendirmeye çalışıyor.

Fatih Terim derbi 11'ini belirledi! Şener Özbayraklı sürprizi...

Belhanda'nın yetişmesinden, Andone ve Falcao'yla 4-4-2'ye, hatta Ömer ve Şener'in üstün performansına kadar tüm detaylar masaya yatırılıyor. 

Galatasaray'da çene kemiği iki yerinden kırıldıktan sonra ameliyat olan Belhanda özel bir maskeyle derbiye yetiştirilmesine çalışılıyor. Eğer Belhanda dönerse, büyük ihtimalle önde Falcao, solda Babel, sağda Feghouli, Faslı futbolcu da kendi yerinde oynayacak. Merkezde de Nzonzi-Seri ikilisi yer alacak.

BELHANDA YETİŞMEZSE...

Belhanda yetişmezse ihtimallerden biri de 4- 4-2'ye dönüş... Andone'nin hücumdaki çalışkan görüntüsünden memnun kalan Terim, Rumen yıldızla Falcao'yu beraber oynatıp, orta alanda Feghouli, Seri, Nzonzi, Babel dörtlüsünü kullanabilir. 4-4-2 olmazsa, Andone'nin yerine tıpkı Brugge deplasmanında olduğu gibi Lemina orta sahaya geçebilir.

ÖMER YA SOLDA YA MERKEZDE

Savunmanın merkezinde Marcao ile Luyindama'nın yeri, formsuz olsalar bile garanti. Ancak bekler konusunda Terim kararsız. Tecrübeli hoca, Şener ve Ömer'in performansından çok memnun. Dolayısıyla Mariano ve Nagatomo'nun yerine bu iki isim sahaya sürülebilir. Ancak tecrübeli teknik adam Mariano ve Nagatomo'nun tecrübesine de güveniyor. Ömer Bayram; Nzonzi ve Seri ikilisinin yanında orta sahada da oyuna başlayabilir.

Terim hafta boyunca işte bu varyasyonları deneyecek ve en doğru formülü üretmeye çalışacak.

İŞTE GALATASARAY'IN MUHTEMEL 11'İ:

MUSLERA, MARIANO (ŞENER ÖZBAYRAKLI) LUYINDAMA, MARCAO, NAGATOMO (ÖMER BAYRAM) NZONZI, SERI, BELHANDA, FEGHOULI, RYAN BABEL, FALCAO

(Fotomaç)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER