"Fatih Terim'in bu açıklamaların en büyük nedeni..."

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, G.Birliği maçından sonra transferde açık oynadı ve Onyekuru, İrfan Can, Visca ve Mostafa Mohamed'i istediklerini söyledi.

"Fatih Terim'in bu açıklamaların en büyük nedeni..."

"Açıkçası başkalarına scoutluk yapmaktan yorulduk" diyerek rakiplerine göndermede bulunan tecrübeli hoca, İrfan Can'ın da Galatasaray'a gelmek istediğini belirtti.

Sabah Gazetesi Spor Yazarı Murat Özbostan Fatih Terim'in açıklamalarının perde arkasında kalanları değerlendirdi. 

Özbostan'ın değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde...

"TERİM'İN SÖZLERİNİN NEDENİ ÖZİL"

Fenerbahçe'nin Mesut Özil'i kadrosuna katmasının ardından Fatih Terim de önceki akşam sıra dışı açıklamalar yaptı. Bu açıklamaların en büyük nedeni Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transfer olmasıdır.

"İKİ MESAJ VAR, BİRİ YÖNETİME"

Burada tabii ki iki mesaj var; bir tanesi yönetime, diğeri taraftara. Terim yönetimden söylediği isimlerin alınmasını istedi. Bu oyuncuların transfer edilmesi oldukça zor. Gerçekçi olalım, şu anda Galatasaray'ın böyle bir bütçesi yok. Ama 'Ben söyledim! İster alın, ister almayın. Artık bunun takdirini de taraftar yapar' diyerek topu attı hoca.

"CİDDİ FEDAKARLIK GEREKİYOR"

Bu açıklamalar stratejik olarak Galatasaray yönetiminin elini kuvvetlendirir ya da güçsüzleştirir. Bunu zaman gösterecek ama eğer hoca bu futbolcuların alınmasını istiyorsa yönetimin de ciddi fedakârlık yapması gerekiyor.

"ÖYLE KOLAY BİR İŞ DEĞİL"

Fatih Terim'in de kadrodaki bazı oyuncuları gözden çıkartması lazım. Yani açıklamalar taraftarda heyecan yaratmış olabilir fakat yineliyorum, bu yıldızların alınması öyle kolay bir iş değil. (Sabah)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER