Fatih Terim'in Fenerbahçe için ilk 11 opsiyonları!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 21 yıl sonra Kadıköy'de galibiyet çıkarmanın peşinde... Tecrübeli teknik adam, derbideki oyun planını da belirlemiş durumda...

Fatih Terim'in Fenerbahçe için ilk 11 opsiyonları!

HÜCUM PLANI!

Fatih Terim, ilk 20 dakika Fenerbahçe'nin yapacağı baskıdan kurtulduktan sonra kanattaki oyuncularıyla sonuca gitmeyi planlıyor. Son haftaların formda isimleri Mariano, Feghouli ve Saracchi üzerinden gol arayacak.

KANATLARIN ÖNEMİ YÜKSEK

Sağ kanatta Mariano, Feghouli ile hücumda Fenerbahçe savunmasında açık arayacak. Sol bekte oynayan Saracchi de isabetli ortalarıyla hücumu besleyecek. Ömer Bayram da ona katkıda bulunacak.

DERBİ ÖNCESİ TOPLANTI

Öte yandan Fatih Terim, Fenerbahçe derbisi öncesi takımıyla Florya Metin Oktay Tesisleri’nde bir toplantı yaptı. Şampiyonluk yarışının en kritik dönemine girdiklerini hatırlatan tecrübeli çalıştırıcı, Kadıköy’den çıkarılacak 1 puanın kendileri için en iyi sonuç olacağı yönündeki görüşlere kesinlikle katılmadığını ifade etti.

"NE 1 PUANI? KAZANMAYA GİDİYORUZ"

İstatistiklerin çok önemli olduğunu, ancak böylesi derbilerde rakamların her şeyi anlatamayacağına vurgu yapan Terim, “Ben kariyerim boyunca hiçbir kulvarda, hiçbir stada, ‘1 puan alsak bize yeter, beraberlik için oynayalım’ düşüncesiyle çıkmadım. Hele ki uzun lig maratonlarında bu görüşe asla katılmıyorum. Bugün de bir şey değişmedi. Rakip kim olursa olsun, yine kazanmak için sahada olacağız. Kendinizi ona göre hazırlayın” dedi.

ORTA SAHA NETLEŞMEDİ!

Bu arada Fatih Terim, orta sahayla ilgili kararını henüz kesin vermedi. Bir yandan Lemina’dan gelecek son dakika haberini bekleyen deneyimli teknik adam, diğer taraftan bu bölgede Seri’yle birlikte kimi oynatacağının planlarını yapıyor. Donk’un bu bölgeye çekilmesi, Ömer’in merkezde oynatılması, Belhanda ile Emre Akbaba’nın birlikte görev yapması ve sürpriz bir şekilde Taylan’ın derbiye 11’de başlaması, seçenekler arasında yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER