"Fatih Terim'in istemediği 4 oyuncu var"

beIN Sports yorumcusu Mehmet Demirkol, PSG - Galatasaray karşılaşmasını değerlendirdi.

"Fatih Terim'in istemediği 4 oyuncu var"

"FATİH HOCA MİHENK TAŞI AMA..."

Fatih Hoca, Türk futbol devriminin mihenk taşıdır ve isyan ettiği her şeyi yaşatıyor bize. Çok iyiler, harikalar, Neymar, Mbappe falan ama onların gol becerilerinin dışında oynadık mı, ona bakmamız lazım.

"TEK ÇABALAYAN LEMINA"

Rakibin becerisi ayrı bir mevzu ama sen ne yapıyorsun? Ne kadar çabuk geçiyorlar orta sahayı, 7 kişi savunmadayken yapıyorlar bunu. Lemina tek çabalayan oyuncu.

"70'LERİN, 80'LERİN OYUNU"

Neymar, dünyadaki en iyi 5 futblcudan biri sahada ve etrafında kimse yok. Galatasaray ceza sahası içinden şut çekemedi. Sen 5 tane pozisyona girersein ve atamazsın, karşıda Neymar, Cavani, Mbappe vardır, onlar atıyordur. Öyle bir maç değil bu. Bu saf orada iyi oyuncu var, bizde yokla anlatılacak bir oyun değil. Bu 70'lerin, 80'lerin oyunu.

"TERİM'DEN ÖNCE VE SONRA"

Fatih Terim'den önce, Fatih Terim'den sonra var Türkiye'de. Fatih Terim'den önceye döndük. İngiltere'den 8 yediğimiz, her deplasmanda fark yediğimiz, 0-0 denk geldiğinde efsane olarak anlattığımız döneme döndük. Avrupa'da kupa kazandığımız takım Galatasaray ile Fatih Terim olunca, bundan çıkarım yapmak lazım. Bu sadece oyuncular geç geldi, santrforumuz sakat gibi anlatılamaz.

"HOCA BU TAKIMI BEĞENMİYOR"

İsim, cisim hikayesi var ya, biz biliyorsunuz, siz yazın hikayesi var. Fatih hoca Seri'yi istemiyordu, Fatih hoca Falcao'yu istemiyordu, Fatih hoca Belhanda ve Feghouli'nin gitmesi gerektiğini düşünüyordu, Fatih hoca savunmanın tamamının değişmesi gerektiğini düşünüyordu. Bu takımı Fatih hoca beğenmiyor. Hoca net olarak anlatmadığı için ben duyduğumu, bildiğimi söylüyorum.

"BU TAKIM DEĞİL DİYOR"

Falcao değil, Seri asla değil, Belhanda ve Feghouli'yi hoca geldiğinden beri istemiyor, benim duyduğum bu. Bildiğimi söylüyorum. Savunmanın da tamamının değişmesini istiyor, belki Marcao bunun dışında. Savunmadan memnun değildi. Bu takım değil diyor hoca, bu takım değil.

"TAMAMINI DEĞİŞMESİ GEREK"

Belhanda net olarak olmuyor, Neymar var karşısında, ayağını uzatmıyor. Yuhalama hikayesinden beri durum bu, öncesinde de çok parlak değildi tabii. Bu sene başından bu yana da çok uğraşıldı, olmadı. Hocanın takımın tamamını değiştirmesi lazım, söylenen o.

"SERI'NIN SAKATLANDIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM"

Ben Seri'nin gerçekten sakatlandığını düşünmüyorum. Sakatlığına rağmen oynayabilirdi ama olmuyor, yapamıyor. Neymar'ın hayatındaki en rahat maçlarından biriydi. PSG'nin maçlarının yüzde 80'ini seyretmişimdir, bu kadar rahat olduklarını hiç görmedim. 2. yarının sonlarına doğru, topu yeniden kazanma süresini 2 saniyeye falan düşürdüler. Bu böyle olmaz, bu ayıp. Giydiğin formaya ayıp.

"AİDİYET DUYGUSU ZAYIF"

Aidiyet duygusu zayıf bir takım, buna yüzde 100 katılıyorum ama bunun yerli ya da yabancı olması konusunda emin değilim. Atiba'dan daha çok aidiyet duygusu olan bir oyuncu gördünüz mü son dönemde Türkiye'de. Şampiyonlar Ligi'nde kendini göstermenin de aidiyet ile ilgisi yok. Ben Lemina'nın çabasından, iyi niyetinden görüyorum, Muslera da aynı, Falcao da sahaya çıkınca mücadeleyle oynuyor. Futbola yabancılardan bahsediyorsak ayrı. Mehmet Aurelio vardı mesela, tek başına tüm orta sahayı taşıyordu.

"DİRENÇ FALAN OLMADI"

32 dakika direnç falan olmadı, gol olmadı sadece. 70'den sonra saniyede bir top kapmaya başladılar, onun kadar değilse de, maç başında da daha etkiliydiler.

"2011'DEN BERİ NE YAPSA KAZANIYOR"

2011 yılından beri, Fatih Terim ne yapsa kazanıyor, kimi oynatsa, ne yapsa kazanıyor. Dirençle karşılaşmıyor. Yükseltecek bir rekabet bulamadı. Öyle oldu. Şenol hocaya haksızlık etmek istemem ama biraz öyle oldu. Oyun tercihleri çok yanlış oldu. Transfer, orta saha, bilmem ne, olmadı. Rakipte Cavani var, Mbappe var ama eskiden de vardı. 96-2000 arası güçlü rakipler yok muydu? Onları yıka yıka geldi, Fatih Terim öyle olundu, öyle Milan'ın başına geldi.

"F.T. DİYE BAHSETMESİNİN SEBEBİ..."

Hoca kendisini problemin dışına çıkarıyor, kendisinden F.T. diye bahsetmesinin de nedeni o. Bu ekipten daha fazlası elde edilemez diyor. Sorun kadroda, anlatabildiklerim, anlatamadıklarım var diyor, kendini dışarı koydu tamamen. Ben bunu biliyordum, böyle olacağını biliyordum diyor, söylediklerimden anlaşılmıştır diyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER