Fatih Terim'in Karius planı!

Beşiktaş'ın analizini yapan Galatasaray teknik direktörü, en çok duran toplara güvenirken, organizasyonlarından çekiniyor.

Fatih Terim'in Karius planı!

Vodafone Park’tan zaferle ayrılmanın hesaplarını yapan Terim, özellikle kornerlerden çok umutlu... Beşiktaş’ın bu konuda sorun yaşadığını gören tecübeli çalıştırıcı, korner atışlarında stoperlerini de ileriye çıkaracak.
 
Galatasaray’da zaferin şifresi belli oldu: Duran toplar ve şutlar...

Beşiktaş’ın detaylı analizini yapan sarı-kırmızılı teknik kadronun, derbinin stratejisini belirlerken rakibin durumunu ve kendi zaaflarını dikkate aldı.

Teknik direktör Fatih Terim ile ekibine göre Cim-Bom’u Vodafone Park’ta zafere götürecek noktalar şöyle:
 
1) DURAN TOPLAR: Beşiktaş’ın yan top zaafiyeti kullanılacak. Özellikle siyah-beyazlıların kornerlerde sıkıntı yaşaması nedeniyle bu değerlendirilmeye çalışılacak. Fatih Terim, kornerlerde Maicon, Ozan ve Fernando’dan Eren’e destek vermesini istedi.
 
2) KARİUS ZAAFI:
Beşiktaş kalecisi Karius’un güven vermemesi önemli bir koz olarak görülüyor. Selçuk, Feghouli, Fernando ve hatta Nagatomo gibi isimlerden uzak mesafeli şutlar istendi.
 
3) ARA VE ARKAYA TOPLAR: Beşiktaş savunmasının arasına ve arkasına atılan toplarda sorun yaşaması nedeniyle Onyekuru, Feghouli ve Mariano’dan bu koşuları denemeleri söylendi.
 
4)KANATLARA ÖNLEM: Beşiktaş’ın en etkili yanının kanatlar olması bazı önlemleri de beraberinde getirecek. Buna göre Quaresma ve Lens için Linnes ve Nagatomo’dan dikkatli olmaları istendi.
 
5)SÜRAT UYARISI: Maicon’un ağır kalması nedeniyle savunma arkasına atılacak toplardan korkan sarı-kırmızılı teknik heyet, beklerin mutlaka kademeye girmelerini söylendi.
 
(Milliyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER