Fatih Terim'in kızı Merve Terim'den sanatçılara tazminat göndermesi!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Fatih Terim’e sözleşmesini haksız yere fesih ettiği gerekçesiyle yaklaşık 9 milyon TL faiziyle tazminat ödenmesine karar verilmişti.

Fatih Terim'in kızı Merve Terim'den sanatçılara tazminat göndermesi!

Fatih Terim'in alacağı tazminat tartışma konusu olurken, Terim'e ödenecek parayla ilgili ünlü isimler de tepkisini ortaya koymuştu. Terim'in yerine gelen Lucescu'nun görevine son verilmesinin ardından Fatih Terim'in kızı Merve Terim'den sanatçılara tazminat göndermesi geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile yollarını ayırdı.

TFF'den yapılan açıklamada, yönetim kurulunun Lucescu ile gerçekleştirdiği toplantının ardından sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi konusunda Rumen teknik adamla anlaşmanın sağlandığı belirtildi.

Açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Türk futbolu için yapmış olduğu çalışmalar ve A Milli Takım'da geleceğin takımını oluşturmak adına genç futbolcular konusunda gösterdiği hassasiyet için Sayın Mircea Lucescu'ya teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz." denildi.

Lucescu'ya ne kadar tazminat ödeneceği ise Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanmadı.

Luce'den önce görevde olan Fatih Terim'in, "Haksız ve tek taraflı olarak iş akdinin fesih edildiği" gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) aleyhine açtığı 3 milyon 500 bin euro tazminat davası sonuçlanmış, Mahkeme, TFF'nin Fatih Terim'e toplam 9 milyon 324 bin TL erken fesih bedeli ödemesine hükmetmişti.

O dönem Fatih Terim'in alacağı tazminat ile ilgili, deneyimli hocaya ödenecek parayla konusunda bazı ünlü isimler eleştiri yapmıştı.

Son olarak oyuncu Bülent Şakrak, “Ödediğim verginin miktarını adabımdan söylemeyeceğim. Ama Fatih Terim denen adama 3,5 milyonundaki hakkımı da helal etmeyeceğim. Biline!” yazmıştı.

Şakrak’ın mesajını paylaşan Emre Kınay ise “Ben de helal etmiyorum, etmeyeceğim. İstifa edene tazminat ödenmez” yazarak tepkisini dile getirmişti.

Fatih Terim'in kızı Merve Terim'den sanatçılara sert tepki geldi

Lucescu'nun alacağı tazminat konusunda da aynı hassayiyeti beklediği ifade eden Merve Terim, şu ifadeleri kullandı: Sevgili sanatci dostlarimizdan,Lucescunun tazminati icinde ayni hassasiyeti bekliyor, haklarini helal etmediklerini soyleyen twitler bekliyorum, Zira sanatci dedigin her konuya duyarli olmali, Aksi takdirde, tepki kisiye odakli olur, önyargiya donusur...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER