Fatih Terim'in Mayıs planı! Sözleşme için onu bekleyecek...

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim'in açıklamaları sonrası yer yerinden oynadı. Yeni Malatyaspor'u Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu maçında eledikleri karşılaşmanın ardından konuşan deneyimli teknik adam, "Yönetimle bir görüşmem olmadı. Derin bir yalnızlıkhissettim. Benim kişilere ve gruplara değil, G.Saray'a sözüm var. Zaten mayısta hem sözüm hem kontratım bitiyor'' diyerek fitili ateşledi. Peki İmparator'un yönetimle arasındaki ipleri koparmasına neden olan sürece nasıl gelindi ve Galatasaray'ı neler bekliyor; işte detaylar...

Fatih Terim'in Mayıs planı! Sözleşme için onu bekleyecek...

SEZON başında Mert Hakan ve Mensah isteği gerçekleşmeyen Fatih Terim bu kez kartlarını açık oynadı ve İrfan Can, Visca, Onyekuru ve Mostafa Mohamed'den oluşan transfer listesini spor kamuoyuyla paylaştı. Terim, oyuncu satma ve transfer konusunda beklentilerini karşılayamayan Başkan Mustafa Cengiz ve yönetim kuruluna "Artık yeter'' mesajını gönderdi.

TRANSFERDE taraftarı memnun edemeyen yönetim ise hocasıyla aynı görüşte değil. Kulüp içinde "Diagne ve Luyindama'ya 20 milyon Euro'dan fazla para ödedik. İstenen transferleri yaptık ama bupara doğru kullanılmadı'' eleştirileri dile getirilmeye başlandı.

MAYIS 2021'de Galatasaray'ı seçim bekliyor. Zoraki devam eden Mustafa Cengiz-Fatih Terim birlikteliği sezon sonunda bitebilir. Terim, Cengiz'in tekrar başkan seçilmesi halinde devam etmeyi düşünmüyor. Mayıs sonunda sözleşmesi bitecek İmparator, yeni başkan ve yeni yönetimle +3 yıllık opsiyonu değerlendirecek.

5 YILLIK DEĞİL 2+3 YILLIK KONTRAT
2018-19'DA şampiyonluk kutlamalarında Fatih Terim'e sözleşme jesti gelmişti. Terim sahanın ortasına kurulan platformda 5 yıllık imza atmıştı. O dönem Mayıs 2021'de olağan seçim yapılacağını dikkate alan Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetim, sözleşmeyi görev süresiyle bağladı ve 2+3 yıl opsiyonlu şeklinde düzenledi. 3 milyon Euro'luk garanti ücreti 18 milyon TL'ye sabitlenen Fatih Terim, sezon başında da yönetimin isteği ile yüzde 15 (2.7 milyon TL) indirime gitmişti. (Sabah)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER