Fatih Terim'in 'Riske girilir' dediği oyuncu!

Galatasaray'da Fatih Terim, Gent forması giyen Jonathan David'i gözüne kestirdi. Ancak birçok Avrupa devinin transfer hedefinde olan Jonathan David'in transferi bir hayli zor.

Fatih Terim'in 'Riske girilir' dediği oyuncu!

Her fırsatta kariyere değil geleceğe para ödenmesini isteyen Fatih Terim, scout ekibinin önüne getirdiği bazı isimleri yönetimin önüne koydu. Terim’in hemen her mevki için seçtiği yaklaşık 20 genç oyuncudan oluşan listenin en önemli özelliği en yaşlısının 23 yaşında olması.

Bundan sonra 27 yaşının üzerinde oyuncu transfer edilmesini istemediğini yönetime ileten Terim'in amacının ise Galatasaray’ın yaş ortalamasını 24-25 bandına indirmek olduğu bildirildi. 

TERİM’İN RİSKE GİRİLECEKSE DEDİĞİ OYUNCU: DAVID

Scout ekibinin seçtiği, Terim’in de onayladığı genç oyunculardan yer alan oyuncular arasında en dikkat çekici olanı ise Gent’in Kanadalı oyuncusu Jonathan David. Henüz 19 yaşında olmasına rağmen Belçika Liginde fırtınalar estiren 1.77’lik 10 numara için Terim’in ''Eğer riske gireceksek, böyle bir oyuncu transfer ederek riske girmeliyiz'' raporu verdiği bildirildi.

Galatasaray yönetiminin David için bir teklif yapabileceği ama şimdiden pek çok Avrupa devini peşine takmış olan Kanadalı oyuncunun Galatasaray’a gelmesinin pek ihtimali dahilinde olmadığı bildirildi. (Fotospor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER