Fatih Terim isteğini dile getirdi! "En az 15..."

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, ligin ilk haftalarında kaybedilen puanların önüne geçmek için yeni bir antreman programı üzerinde duruyor.

Fatih Terim isteğini dile getirdi! "En az 15..."

Fatih Terim’in İstanbul sıcağına aldırmadan futbolcularına yükleme yaptırmasının arkasındaki sır ortaya çıktı... Florya’da yapılan sert idmanlarda nem dayanıklılığına alıştırdığı oyuncularını daha sonra gidecekleri Avusturya’da oksijen takviyesiyle dolduracak. Bu da daha önceki yıllarda nefes açıp dönen, sonra da ligin ilk haftaları ve Avrupa Kupaları’nın ilk maçlarında yorgunluk nedeniyle kaybedilen puanların önüne geçilmesine neden olacak. Hatta sprint idmanları yüzünden geçen sezonun ilk yarısında yaşanan sakatlıkların önüne geçmek için Terim, İtalyan Bartalli’yi getirmişti.

Fatih Terim: Hepiniz her maç 15 sprint atacaksınız

Fatih Terim için varsa yoksa sprintli oyun... üçüncü dönüşünün ilk sezonunda devre arasında, tüm riskleri alarak ikinci yarıya sprint takımı çıkaran Terim, geçen sezon ise Başakşehir’in arkasından gelerek geçerken de sprint takımı olması sayesinde kazandı. 

Fatih Terim yukarı doğru koşarak yani ''rampada spring'' çalışması yaptırarak normalda 10 ila 15’nci haftalar arasında hazır olabilecek oyuncularını birinci haftadan itibaren hazır tutmaya çalışıyor. Oyuncularıyla yaptığı toplantıda tecrübeli teknik adam; ''Elit bir futbolcu bir maçta 10-30 metre arası sprint atabilir. Ortalama 20-25 km hıza çıkar. Benim gözümde hepiniz elit futbolcularsınız 90 dakikada 15’in altına düşmemek kaydıyla hepinizden 20 sprint bekliyorum'' dedi. (Fotospor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER