"Fatih Terim, o ismi kazanmalı!"

Milliyet Gazetesi yazarlarından Osman Şenher, Galatasaray gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

"Fatih Terim, o ismi kazanmalı!"

Osman Şenher, Milliyet Gazetesi'nin bugünkü sayısında "Florya'nın ilacı huzur ve barış" başlıklı yazısında sarı-kırmızılı kulübe dair tespitlerde bulundu.

İşte Osman Şenher'in yazısının önemli bölümleri:

Her sezon olduğu gibi, yine transfer döneminde Galatasaray’ın huzuru bozuldu. Detaylara fazla girmeyeceğim. Mustafa Muhammed’i, Fransız ekibi Bordeaux neden istedi? İyi futbolcu ve geleceği olduğu için. Peki Galatasaray neden Muhammed’i gönderme kararı aldı ve gönderemedi? Şimdi abandone olmuş vaziyette oyuncu Florya’da.

"FATİH TERİM ONU KAZANMALI"

Mustafa Muhammed kötü bir futbolcu mu? Hayır kesinlikle değil. İlk geldiği zamanlar nasıl bir performansı vardı bir hatırlayın. Neden oyuncu geriye gitti, bunu araştırmak lazım. Bu çocuğu Fatih Terim kazanmalı.

EMRE KILINÇ NE DURUMDA?

Aynı durum Emre Kılınç için de geçerli. Sivasspor’da sol önde oynuyordu ve tek başına maç kazandırıyordu. Peki şimdi ne durumda?

"GEÇMİŞİ UNUTACAKLAR"

Marcao, Kerem ile sorun yaşadı. Evet, tavırlarını hiçbir zaman onaylayamam. Kulüp olarak bu oyuncuyu transfer sezonunda gönderebildin mi? Hayır. O zaman Kerem ve Marcao yanyana gelip, barışıp geçmişi unutacaklar.

"MARCAO KALİTESİNDE STOPER YOK"

Şu anda Galatasaray’ın elinde Marcao kalitesinde stoper yok. Kulübün menfaatleri için bu barışın sağlanması lazım.

ALPASLAN YAPAMAZ MI?

Transfer haberlerinden bıktık. Ama hala çıkıyor. Son kulağıma gelen dedikoduya göre Galatasaray, Okay Yokuşlu’yu istiyormuş. Kendi kendime soruyorum, Okay’ın yaptığı işi Alpaslan yapamaz mı diye? Biz detayını bilmiyoruz. Tabii ki bu tür konuları hoca bizden daha iyi biliyordur.

"TRANSFERLE ŞAMPİYONLUK GELMEZ"

Başkan Burak Elmas’ı çok iyi tanırım. Çok iyi bir Galatasaraylıdır, heyecanlıdır, hırslıdır. Ama ben çok transferle şampiyonluğun geleceğine inanan birisi değilim. Şimdi ne olacak, oynayamayan futbolculara dünya para verilecek. Bu paraları kulüp ödeyecek. Başkanın yaşı 47. İnanın bu yük altında kendisi çöker. Artık transfere bir ‘dur’ denmeli.

"ARTIK TRANSFER KAPANMALI"

Oğulcan’ın lisansı alındı. Barış Alper takıma katılıyor. Bir sürü stoper var. Diagne, Mustafa, Halil... Üç tane birbirinden iyi golcü var. Cicaldau, Morutan, Berkan, Taylan... Bunların yanında Alpaslan da var. Burada Alpaslan’a ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Alpaslan, Donk gibi kullanılabilir. Aytaç, Feghouli... Hepsi birbirinden kaliteli isimler. Artık transferin kapanması lazım.

"FLORYA'YA ÖNCE BARIŞ GELMELİ"

Sonuçta bu kadro çok iş yapar. Ama her şeyden önce Florya’ya barış gelmeli. Futbolcuların kafasının tamamen sahada olması gerekir. Her transfer haberi Galatasaraylı isimleri biraz daha geriye götürüyor.

"MUSLERA ARTIK TOPARLANMALI"

Geri gidenlerin içine Muslera’yı da koyuyorum. Sorunları, problemleri olabilir. Ama artık toparlanması şart.

"SORUNLAR ÇÖZÜLMELİ"

Milli aradan sonra ilk maç Trabzonspor ile deplasmanda. İkinci maç Avrupa Ligi’nde Lazio ile İstanbul’da. İnşallah bu arada tüm sorunlar çözülür.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER