Fatih Terim talimatı verdi: "Mutlaka alalım"

Galatasaray'da büyük bir değişim hareketi başlatan Fatih Terim bu yönde çalışmalarını sürdürüyor. Yaz döneminde tamamlamayı hedeflediği değişim için scout ekibine özel bir görev verdi.

Fatih Terim talimatı verdi: "Mutlaka alalım"

Galatasaray'da büyük değişim harekatı yaz döneminde tamamlanacak. Teknik Direktör Fatih Terim, tamamen kendi takımını kurmayı hedefliyor.

2017 yazında Teknik Direktör Igor Tudor döneminde yapılan büyük revizyon sonrası ortaya bambaşka bir takım çıkmıştı.

Fatih Terim göreve geldikten sonra bu kadrodan en iyi verimi alarak, Galatasaray'ı 21. şampiyonluğa taşıdı. Fakat Fatih Terim de büyük ve sürekli hedeflerine ulaşmak için bu takımın hemen hemen baştan aşağıya değişmesini istiyordu.

Özellikle ocak ayında bunun ilk aşaması gerçekleştirdi. Merkez savunma hattı ile hücum hattını yeniden oluşturan Terim; Luyindama, Marcao ve Diagne ile yeni omurganın ilk parçalarını oluşturmuştu. Şimdi sırada merkez orta saha var.

TÜM DÜNYA TARANIYOR

Türkiye Gazetesi'ndeki habere göre; Galatasaray'da kaptan Selçuk İnan'ın sözleşmesi sezon sonunda sona erecek.

Stoke City takımından kiralanan Badou Ndiaye'nin anlaşması da bitecek. Bu sezon beklentilerin altında kalan Fernando Reges'in de çok geçmeden satılması ve satıştan gelir elde edilmesi hedefleniyor.

Elde alternatif olarak Ryan Donk kalacak. Teknik direktör Fatih Terim, takımın yeni omurgası ve iskeletin en önemli parçası için scout şefi Emre Utkucan'a direktif verdi.

Galatasaray'ın izleme komitesi şimdi dünyanın dört bir yanını tarayıp yetenekli, dinamik, lige ve üst düzey Avrupa futboluna uygun merkez orta saha oyuncuları arıyor.

Terim, yaz mevsiminde tamamlamayı düşündüğü yeni iskeletiyle çok uzun yıllar yol almayı düşünüyor.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 04:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER