"Fatih Terim, tanıdığım kadarıyla F.Bahçe derbisinde..."

Fotomaç Gazetesi Spor Yazarı Serkan Korkmaz, Yeni Malatyaspor-Galatasaray karşılaşmasını değerlendirdi.

"Fatih Terim, tanıdığım kadarıyla F.Bahçe derbisinde..."

Meslek hayatımda en çok söylediğim cümlelerden biri; "Genç stoper olmaz" cümlesidir. Her söylediğimde çok tepki çekmiştir. Dünkü maçın başında Ozan'a övgüler düzen çevremdeki insanlara yine aynı cümleyi sarf etmiştim olacak olanları hissetmişçesine...

Dün ikinci yarıya coşkulu başlayan Galatasaray beraberliği yakalayıp galibiyet golünü arayacaktı ki Ozan yine penaltı yaptırdı. Gencecik bir çocuğa dün akşamın faturasını kesmekten "hicap" duyuyorum. Fakat Galatasaray'ın mevcut halinin sorumluları hicaptan fazlasını hissetmek zorunda. Bu denli maliyetli bir takım nasıl bu hale geldi!

Hakem, Mariano'ya haksız kartla derbideki Galatasaray'ı bir kişi daha eksiltti. F.Bahçe, tarihinin en kötü sezonunu yaşasa da deplasmandaki derbide Galatasaray ile eşit şansa sahip. Galatasaray gol atamıyor. Kuşkusuz bundaki en büyük etken Rodrigues'deki büyük düşüş ve Sinan! Selçuk'a da değinmeden geçemeyeceğim. Galatasaray kariyerinde kamyonla kupa ve para kazandı. Oysaki jübile yaptığında akıllarda o paraların ve kupaların hak ettiği izi bırakamayacak.

Malatya'da Galatasaray adına iyi oynayan isim saymak imkansız. Beni en çok şaşırtan Ndiaye idi. En az Selçuk kadar gamsız, Sinan kadar savruktu.

Fatih Terim; tanıdığım kadarıyla derbide ezber bozan bir kadro ve taktikle oynayacak. Sürprize herkes hazırlıklı olsun. Zaten kazanmanın başka bir yolu da yok.

Serkan Korkmaz / Fotomaç

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 05:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER