"Fatih Terim ve ekibi çok iyi bir isim aldı"

Sözcü gazetesi yazarlarından Ercan Taner, Galatasaray'ın yeni transferi Steven Nzonzi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"Fatih Terim ve ekibi çok iyi bir isim aldı"

NZONZI VE TERİM

Çalıştığım televizyonlarda uzun süre Avrupa'dan futbol programı yapmıştım. İtalya bölümünde çok rahattık. Gazeteci Reha Erus'a bağlanıyor ve haberleri alıyorduk.

Neden rahattık? Her hafta ya bir teknik direktör kovuluyor ya da kötü oynayan kim varsa, tam anlamıyla yerin dibine batırılıyordu İtalyan medyasında. Böyledir orası. Acımasızdır burası gibi, hatta daha beteri. Felipe Melo'yu ‘yılın bidonu' seçtiler. Burada şov yaptı. Nzonzi'yi Sevilla'da izlerken çok beğeniyordum. Roma, 26 milyon Euro verdi, aldı. Ama dedim ya… İtalya'da sana çok para verirlerse, ağzınla kuş tutmanı da isterler! Fatih Terim ve ekibi çok iyi bir isim aldı.

Galatasaray’a gelince… Haftalar geçtikçe, Terim'in sistemi, takımı süratle zirveye götürür. Önemli olan Terim'in istediği oyun sistemine, bire bir uymak. Yapamayan gider. Yalnız… Emre Mor, bu fizik kondisyon eksikliğiyle umarım hayal kırıklığı olmaz.

Ercan Taner / Sözcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER