Fatih Terim'den İstiklal Marşı göndermesi!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Hatayspor'a 4-2 yenilerek Ziraat Türkiye Kupası'nda yarı finale kaldıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'den İstiklal Marşı göndermesi!

Maçla ilgili konuşan Fatih Terim, "Maçın analizi bir tarafa, son dörde kaldığımız için mutluyuz. Futbol ciddi bir oyun ve bunu en iyi de futbolcuların bilmesi lazım. Herhalde turu geçtiğimizi zannettiler. Futbol hepimiz için böyle hoş bir şey. Ne olursa olsun, oynayan oyuncuların bu maçı buraya getirmemesi gerekiyordu." dedi.

TERİM'DEN GÖNDERME; "İSTİKLAL MARŞI'NI..."

Galatasaray'ın 11 yabancı futbolcuyla bazı maçlara çıkmasının ardından "İstiklal Marşı okuyacak oyuncu yok" yorumlarına gönderme yapan Fatih Terim "Konuşulacak konu, burada İstiklal Marşı'nı okuyacak oyuncu vardı, mevzu onu yapmaktı." ifadelerini kullandı.

Saha zemininin kötü olmasına da vurgu yapan Fatih Terim, "Meslektaşlarıma ve oyuncu arkadaşlarıma Allah yardım etsin. Burada iyi oynuyorlar, bizden önce burada oynayanlar da buradan iyi çıkmış. Hatayspor gibi top yapan bir takım burada iyi oynuyor, Allah yardım etsin." diye konuştu.

Basın toplantısında ise Terim, ciddiyetin önemini vurgulayarak şöyle devam etti:

"Galatasaray her saniye ciddiyet isteyen bir kulüptür. Hele hele futbolun içerisinde... Bugün inanılması zor birçok şey oldu. Ben işin analiz kısmını oyuncularımla kendim yaparım. Turu geçtiğimiz için mutluyum. Kazanmaları gerekirdi. Hatayspor'u da tebrik ediyorum, gayet iyi oynuyorlar ama onlara da yazık. Onlar da bu sahada nasıl oynuyor, bizden evvelki kupada olanlara da yazık. Onlar da burada nasıl oynamış. Bunu sadece kendimiz için değil onlar için de istiyoruz. Bu kadar iyi top oynayan, hocalarına da söyledim zaten, iyi bir Hatayspor var. Çocuklara da yazık günah, el birliğiyle bunu bir an evvel halletmeliyiz. Ayrıca da validen, belediye başkanına, Hatayspor başkanından tüm yönetime ve Hatay halkına çok teşekkür ediyorum, bizi çok güzel ağırladılar."

Terim, bir basın mensubunun, "Hatayspor'un geleceğini nasıl görüyorsunuz?" şeklindeki sorusunu, "Bayağı iyi oynuyorlar. Gayet de iyi gidiyorlar ama onlara yapacağımız en büyük iyilik önce güzel stadyumu ve zemini onlara temin etmek." diye yanıtladı.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 02:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER