Fatih Terim'den Rıdvan Dilmen'e cevap!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Trabzonspor maçı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'den Rıdvan Dilmen'e cevap!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Trabzonspor'u 3-1 mağlup ettikleri mücadelenin ardından yabancı sınırı tartışması ile ilgili konuştu. Ayrıca Rıdvan Dilmen'in İstiklal Marşı sözlerine gönderme yaptı. 

Yabancı sınırı tartışmasının gündeme gelmesinin bir 'amacı' olduğunu vurgulayan Terim, "Yerli - yabancı konusunu kim gündeme getiriyorsa, bir ajandasına bakmak lazım. Bana göre ajandasına bakın. 11 yabancı sahaya çıkıyor diyenler, kupa maçlarında sahaya çıkan yerli ve hatta akademimizden çıkan oyuncularımızdan aynı oranda bahsediyorsa, samimidir. Ondan da bahsediyorsa, takdir etmek lazım. Bir taraftan az bahsediyorsa samimi değildir" dedi.

Takımda İstiklal Marşı'nı okuyacak oyuncu olmadığı yönündeki eleştirilere cevap veren teknik adam, "Biz İstiklal Marşı'nı kenarda çok güzel söylüyoruz. Ay-yıldızı da biz en iyi şekilde temsil ettik, İstiklal Marşı'nı da en iyi biz söyleriz. Söylemek yetmez, yürekte de İstiklal Marşı'nı yaşamak gerekir" ifadelerini kullandı.

RIDVAN DİLMEN NE DEMİŞTİ?

Galatasaray 11 yabancı ile oynadığı bir maç sonrası Rıdvan Dilmen şunları demişti; "Maç öncesi Galatasaraylı futbolcular, İstiklal Marşı sırasında duruyor öyle. Bizim marşımız çok değerli marştır. Sizden rica ediyorum, öğrenin artık ya! Marşımız da çok kolaydır. Allah'tan maç başında minik çocuklar sahaya çıkıyor, İstiklal Marşı'nı duyduk"

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 01:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cavit Çinko
Cavit Çinko - 1 yıl Önce

Rıdvan Bey , diğer takımlar 9 yabancıyla sahaya çıkarken , neden sesiniz çıkmaz acaba ? GS ya gelince aslan rolüne giriyorsunuz ! ! !

Bülent Karcı
Bülent Karcı - 1 yıl Önce

Rıdvan bey, FB basketbol takımına baksın. Orada Vesely mi İstiklal marşını biliyormuş, Sloukas mı?

Mehmet Gökalp
Mehmet Gökalp - 1 yıl Önce

GS. SENİ ÇOK MU AÇITIYOR... RIDVAN DİLMEN. ..

Ayhan Tülengen
Ayhan Tülengen - 1 yıl Önce

Galatasaray bu kadar eleştiriyorsa doğru yolda ilerliyor demektir Rıdvan bu Şeytanlıklarından bir türlü caz geçmedi

SIRADAKİ HABER