Fatih Terim'den şut emri!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Schalke maçı öncesinde oyuncularına uyarılarda bulundu.

Fatih Terim'den şut emri!

Fatih Terim, Fenerbahçe maçını unuttu, Schalke maçına konsantre oldu.

Tecrübeli teknik adam, İstanbul’da aldıkları 0-0’lık beraberlikten sonra çıktığı 3 maçta 1 galibiyet ve 2 beraberlik alan Alman ekibinin çıkışa geçtiğini oyuncularıyla paylaştı. Bu süreçte 4 gol atıp 2 gol yediklerini anlattı.

Fatih Terim, Schalke ile ilgili bazı istatistikleri paylaştı:

Maç başına 12.9 şut. 3.6 ise yakaladıkları isabet yüzdesi. Yüzde 47.9 topla oynama. Yüzde 74.8 isabetli pas yapıyorlar. 19.9 maç başına ikili mücadele kazanma. Maç başına 12.3 kalelerinde şut görüyorlar. Maç başına 9.5 dipling.

Terim'in Schalke için kritik uyarıları

Fatih Terim, bu istatistikler üzerinden bazı uyarılar yaptı. Söz gelimi Schalke’nin maçın genelinde topu kendilerine bırakacağını öngördü. Düşük pas isabet yüzdesi olan Schalke’ye pas arası yapmanın avantajından bahsetti ama ikili mücadeleleri güce dayalı değil, top arası yapaya özen göstermeleri uyarısında bulundu. Çok şut deneyeceklerini ama düşük yüzdeyle oynadıkları için tehlikeli bölgenin dışından şut atmalarına izin vermelerini istedi. Çok dripling deneyeceklerini bu yüzden önde savunma kurarken dengeli olmak zorunda olduklarını örnekleriyle gösterdi. Kendilerine şut imkanı veren bir Schalke ile karşılaşacaklarını bu yüzden kaleyi gördükleri yerden vurmaları konusunda oyuncularına kendilerine güvenmelerini öğütledi. (Fotospor)

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 06:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER