Fatih Terim'in cezası belli oldu!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e 3 maç, yardımcı antrenörü Ümit Davala'ya 1 maç, Başakşehir yardımcı antrenörü Orhan Ak'a ise 1 maç men cezası verildi.

Fatih Terim'in cezası belli oldu!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, olaylı Galatasaray - Başakşehir maçı sonrasında sevk edilen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e 3 maç, Galatasaray antrenörü Ümit Davala'ya ise 1 maç men cezası verdi. Başakşehir yardımcı antrenörü Orhan Ak'a da 1 maç men cezası verildi.

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA

"GALATASARAY A.Ş. teknik sorumlusu FATİH TERİM'in, rakip takım antrenörüne yönelik saldırısı nedeniyle takdiren 3 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 7.800.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, ihraç sonrası sahaya girerek tedbire uymaması nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. antrenörü ÜMİT DAVALA'nın, rakip takım mensuplarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, ihraç sonrası sahaya girerek tedbire uymaması nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA

Aynı müsabakada MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK antrenörü ORHAN AK'ın, sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 02:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER