Fatih Terim'in Galatasaray'daki sözleşmesi belli oldu! 3+2 formülü, alacağı maaş, bonuslar...

Galatasaray'da mevcut yönetiminin görev süresi göz önüne alınarak Fatih Terim'in yeni mukavelesine opsiyon konuldu. Mali şartlarda değişikliğe gidilmezken tecrübeli hoca, yıllık 3 milyon Euro ücret ve şampiyonluk halinde 500 bin Euro prim almaya devam edecek

Fatih Terim'in Galatasaray'daki sözleşmesi belli oldu! 3+2 formülü, alacağı maaş, bonuslar...

Şampiyonluk kutlamalarında teknik direktör Fatih Terim'le yeni sözleşme imzalayan Galatasaray'da Başkan Mustafa Cengiz, İmparator'un görev süresini 5 yıl olarak açıkladı ama mukavele 2+3 yıl şeklinde. 

Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetimin görev süresi 2 yıl sonra biteceği için 2021'de yeni seçilecek yönetime tecrübeli hocanın 3 yıllık opsiyon hakkı bırakıldı.

Çifte şampiyonlukla tamamlanan bu sezon 3 milyon Euro kazanan Fatih Terim, şampiyonluk primi olarak da 500 bin Euro alacak. Sözleşmesinde para ve süre konusunda görüş belirtmeyen Terim'in mali şartlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Yıllık 3 milyon Euro kazanmaya devam edecek İmparator, şampiyonluk halinde yine 500 bin Euro bonus alacak. Yeni sözleşmesinde ücreti TL olarak ödenecek Fatih Terim, 2024'e kadar görevde kalırsa 5 yıl içinde 100 milyon TL kazanmış olacak.

BİR HAYALİMİZ VAR NEDEN OLMASIN?

Fatih Terim, instagram hesabından şu paylaşımı yaptı: "Galatasaray'a adanmış hayatımda 5 yıla daha imza atmak demek, 'bir hayalim var, neden olmasın' için bir başlangıçtır. Bizi başarıya götüren, yılı 2 kupa ile bitirmemizi sağlayan en önemli etken 30 milyon Galatasaraylının emeği, desteği ve duasıyla oluşturduğu zihinsel ve ruhsal bütünleşmedir. Bir hayalimiz var tüm Galatasaraylılar: Neden olmasın. (Sabah)

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 01:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER