"Fatih Terim’in o hamlesi, pozisyonun golle sonuçlanmasını sağladı"

Fanatik Gazetesi Yazarı Erman Özgür, Galatasaray - Akhisarspor karşılaşmasını değerlendirdi.

"Fatih Terim’in o hamlesi, pozisyonun golle sonuçlanmasını sağladı"

Maç önünde kapanan savunmayı açmak için beklenti formda ancak yorgun Belhanda ve Feghouli ile maç eksiği bulunan Emre Akbaba’nın üzerindeydi. Ancak Feghouli haricinde kıpırdanan yoktu. Ceza sahasına girmekte değil pozisyon üretmekte zorlandı Galatasaray. Mitroglou’nun kaçırdığı pozisyon maçın kaderini erken belirleyebilirdi fakat santrafor laneti devam etti. Akhisar’ın zaman zaman Galatasaray’ı kontralarla geri koşturması ise yorgunluğun derecesini arttırdı.

2. yarıya Fatih Terim temposu düşük Emre yerine Selçuk ile geldi. Baskının dozu arttı. Ancak pozisyon sayısına yansımadı. Direnen Akhisar savunma hattında Lukac, iyi bir maç çıkarmasına rağmen son dakikada yaptığı hata ile takımının küme düşmeme adına yarışmacı bir ekip olma şansını kaybettirdi. Galatasaray attığı bu golle şampiyonluk yolunda nefesini Başakşehir’in ensesinde hissettirdi.

Gecenin sorusu

Mitroglou nasıl oynadı? Maçın geneli Akhisar sahasında oynanamasına rağmen büyük bölümde kayboldu. Kaçırdığı gol ise hayal kırıklığının en büyüğüydü.

Maçın starı

Maç içerisinde zaman zaman kaybolmuş olmasına rağmen Mitroglou, şampiyonluk yolunda umutları geri getirdi, maçın yıldızı oldu.

Maçın olayı

Fatih Terim’in Donk’u 2. santrafor olarak oyuna alması Galatasaray’ın yarattığı baskıyı, bu pozisyonlardan bir tanesini de golle sonuçlandırmasını sağladı.

Kısa mesaj

Galatasaray, Avrupa kupası dönüşünde lig sonuncusu ile oynadığı fikstür avantajını çok iyi kullandı.

Erman Özgür / Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER