Feghouli, ülkesinde gündeme oturdu!

Galatasaray'ın dün Kasımpaşa'yı 4-1 yendiği maçta kariyerindeki ilk hat-trick'e imza atan Sofiane Feghouli, ülkesi Cezayir'de de gündeme oturdu.

Feghouli, ülkesinde gündeme oturdu!

Galatasaray'ın dün Kasımpaşa'yı 4-1 yendiği maçta kariyerinin ilk hat-trick'ine imza atan Sofiane Feghouli, ülkesi Cezayir'de de gündeme oturdu.

İşte Cezayir basınının Cim Bom'un yıldızı hakkındaki yorumları:

Alg24: Feghouli, Galatasaray'la ziyafet verdi

Galatasaray'da sezona iyi başlayamayan Galatasaray'ın Cezayirli futbolcusu Sofiane Feghouli, en iyi seviyesini yeniden yakalamışa benziyor.Feghouli, yaptığı bu hat-trick ile Cezayir Milli Takımı teknik direktörü Djamel Belmadi'ye de iyi sinyaller verdi. 

Mart ayı öncesi tam formunu yakalayan Valencia'nın eski orta saha oyuncusu milli takımdaki yerini garantilemek istiyor. Kötü geçmişin sonu...

Competition DZ: İstanbul'un yeni sultanı Feghouli

Kuzey Afrika'nın onuru için yalnızca Feghouli'nin gölüne ihtiyaç vardı ve o da harika bir şekilde geldi. Maça merkezde başlayan Feghouli, rakibin tüm planlarını alt üst etti.

Feghouli'nin attığı golden sonra Fatih Terim dizilişi değiştirdi ve oyuncusunu tekrar sağ kanada aldı. Galatasaray, zaten kontrolü almıştı ve yalnızca savunma yapmak, kanatları kitlemek ve kontratağa çıkmak gerekiyordu.

Bu üçü de Feghouli'nin çok iyi yaptığı şeyler. Soso, soyunma odasından döndükten sonra da sanatına devam etti. Usta işi top kontrolü, defansa yardımı, efektifliği sayesinde gece onun oldu. 

Feghouli yaptığı hat-trickle bir sezonda 5 gol barajına ulaştı ve sezonluk gol rekorunu kırması için geriye yalnızca 1 adım kaldı. Geçtiğimiz sezon Galatasaray'da ve 2 defa da Valencia'da 5 gol barajına ulaşmıştı.

Ancak Feghouli, bu formuyla çok daha fazlasını yapabilir. Birkaç yıl önce 70 dakikadan fazla oynayamayan İstanbul'un sultanı Soso, artık olgunlaştı ve güven kazandı.

Sağlığını koruyarak bu formunu sürdürmeyi başarırsa gelecek dönemde ve özellikle de Mısır'daki Afrika Uluslar Kupası'nda milli takımın lideri olacak. (Fanatik)

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 01:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER