"Fikret Orman görevi bırakmalı ve Türk futbolundan çekilmesi gerekiyor"

Galatasaray eski yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, Kulüpler Birliği Vakfı adına geçen hafta ortaya atılan "açıklama" ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

"Fikret Orman görevi bırakmalı ve Türk futbolundan çekilmesi gerekiyor"

GÖREVİ BIRAKSIN VE TÜRK SPORUNDAN ÇEKİLSİN
 
Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Özdoğan, "Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu, Türk sporuna büyük hizmetler vermiştir. Zaten böyle bir bildiriye imza atacağına ihtimal vermiyordum. Kendisinin açıklaması çok iyi oldu. Fakat o bildiriyi hangi kulüplerin kaleme aldığı belli... Kendi internet sitelerinden bildiriyi yayımlayan kulüpler o bildiriye imza atmış oluyor. Bu kulüplerle hiçbir şekilde aynı masaya oturmam, görüşmem ve konuşmam; çünkü bu kulüpler Türk sporunun altına bir dinamit koymuşlardır. Türk sporunda bundan sonra bir anarşi, kargaşa olursa sebebi bu kulüplerdir. Burada önemli olan şey Kulüpler Birliği başkanlığında bulunan arkadaşın bu işi bırakmasıdır.  Hatta Türk futbolundan da çekilmesi gerekiyor. Çünkü böyle bir bildiri olmaz. Fenerbahçe dışarıda tutulup, 17 kulüpten bahsedilseydi, yine aynı tepkiyi verirdim. Bu tür şeyler Kulüpler Birliği toplantılarında konuşulur ama asla böyle bir bildiri kararı çıkmaz. Kulüpler Birliği'nde bir kulübün diğerine karşı gibi olma şansı yoktur. Bizim yaşamımız boyunca hep adalet istedik.  Kulüpleri birbirine düşürecek açıklamaların yapılması kabul edilemez" dedi.

BU BİR KUMPASTIR, GALATASARAY, KULÜPLER BİRLİĞİ VAKFI'NDAN AYRILABİLİR

Galatasaray Yönetimi'nin yaptığı açıklamaya da değinen Prof.Dr. Özdoğan, "Kulüpler Birliği Vakfı adına yapılan bu hareket bir kumpastır. Bir kere bu Vakıfta herkes görevini bırakmalıdır. Arkasından bir özür açıklaması yapılmalıdır. Fakat herkes şunu iyi bilsin: Galatasaray, Kulüpler Birliği Vakfı'ndan ayrılabilir. Hiç bir şey kaybetmez. Hatta biz kendi televizyon haklarımızı kendimiz de pazarlayabiliriz. Biz Vakfın kurulmasını desteklemiştik; fakat bu aşamadan sonra Galatasaray'ın varlığı ve bekâsına zarar verecek bir şeyin içinde olmayız" ifadelerini kullandı.  (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 00:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER