Fikret Orman öz eleştiri yaptı! ''Galatasaray Kulübü ile...''

Beşiktaş Kulübü ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman'dan günler sonra Kulüpler Birliği'nin 17 kulübün imzasını alarak yayınlandığını iddia ettiği skandal bildiri hakkında öz eleştiri yaptı.

Fikret Orman öz eleştiri yaptı! ''Galatasaray Kulübü ile...''

Beşiktaş Kulübü ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman, Beyaz TV'de ekranlara gelen Derin Futbol programına açıklamalarda bulundu. 

Kulüpler Birliği'nin Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya ilgili yapmış olduğu açıklamaya değinen Orman, Pepe ve Babel'in takımdaki durumuyla ilgili de konuştu.

Orman, 17 kulübün ortak kararıyla yazılan bildirinin arkasında olduklarını belirtirken Galatasaray ile konuşmamasını bir hata olarak değerlendirdi. 

"Hakemlerle alakalı bir sürü hatalar oluyor"

"Kulüpler Birliği açıklamasını kimin yazdığına bakmaktansa, olayın aslına bakmak lazım. Hakemlerle alakalı bir sürü hatalar oluyor. Bundan sonra da olacak fakat hakemlere ceza vermenin genel teamülleri var. Belli bir puan var, onun altında kalırlarsa dinlendiriliyor. Hakemin düdüğü asılsın denilip böyle bir karar verildiği zaman, bu bir müdahale algısı taşır. Kamuoyu önünde hakemi cezalandırırsanız, o kulübün maçına gidecek hakem hür iradesiyle karar vermekte zorlanır."

 "Futbolun dengesini nasıl tutacağız?"

"Hakeme zaten ceza veriyorsunuz ama herkesin önünde bunu paylaşmak bir güç göstergesine dönüşür. Bu yanlış. Bana telefon açtılar, bunun içinde büyük kulüpler de var, diğer kulüpler de var. Bunu kendi içimizde değerlendirdik. Futbolun dengesini nasıl tutacağız? Yazıyı o mu yazmış, bu mu yazmıştan daha önemlisi, ortada bir yanlış var. Hakemin hatası varsa onu MHK dinlendirir ama kamuoyu önüne çıkarıp 'Ceza verdik' derseniz, uzun maratonda hakem nasıl objektif karar verebilir?"

"Galatasaray kulübüyle konuşmam lazımdı"

"O günün ortamı itibarıyla talihsiz bir açıklama oldu, art niyet aramamak lazım ama konunun özü, ortadaki yanlışlık. Yaptığımız hata da şu: Galatasaray kulübüyle konuşmam lazımdı. Ben Trabzonspor'la konuştum, Bursaspor'la konuştum, zaten Başakşehir ve Fenerbahçe ile konuşmuştuk. Bir de Sivasspor'la konuştuk. Diğerleriyle açıp konuşmadım. Bir iletişimsizlik oldu aramızda. Normalde Mustafa Cengiz başkanımızın haklı olduğu konu, bu açıklamayı yapmadan evvel ona iletmemiz lazımdı. Hatamız varsa budur ama bu yanlışı ortadan kaldırmaz."

"Açıklamamızın arkasındayız"

"Hatanın özü açıklamada değil, hatanın özü açıklamadan evvel Mustafa Cengiz'e mevzuyu intikal ettirmemek. Açıklamamızın arkasındayız. Açıklama yapılmadan evvel de tüm kulüplerle istişare edilmiştir ama metnin kulüp kulüp gezecek hali yok." 

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 01:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Gür
Hüseyin Gür - 2 yıl Önce

Adammısın sen

SIRADAKİ HABER