Flaş iddia: "Biri düdük asacak, diğeri dinlendirilecek!"

Galatasaray - Konyaspor maçında verilen penaltı sonrası sarı-kırmızılı camia köpürmüştü. TFF kulislerinde konuşulan şu: "Halis Özkahya düdüğünü asacak, Hüseyin Göçek dinlendirilecek."

Flaş iddia: "Biri düdük asacak, diğeri dinlendirilecek!"

Galatasaray, bu hafta evinde Konyaspor karşısında 1-0 öndeyken, 87. dakikada hakem Hüseyin Göçek tüm otoritelere göre hatalı bir karar vermişti.

Fotomaç'ta yer alan habere göre; VAR hakemi Halis Özkahya da pozisyonu defalarca farklı açılardan seyretmesine rağmen hakem Göçek'e 'inceleme' tavsiyesinde bulunmamıştı. Galatasaray camiası hakem hatalarının sürekli hale gelmesi yüzünden köpürmüştü.

Son olarak Mustafa Cengiz, TFF'nin tüm kurullarıyla istifasını isterken, F.Bahçe maçını yöneten Fırat Aydınus ile Konya karşılaşmasında görev alan Hüseyin Göçek ile Halis Özkahya'nın düdüklerini asmalarını istemişti.

HATALI BULUNDU

Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı incelemeler sonucunda Hüseyin Göçek'in hatalı karar verdiğini kabul etti. Ancak asıl hatanın onu uyarmayan VAR hakemi Halis Özkahya'da olduğuna karar verildi.

TFF Yönetim Kurulu, faturayı Özkahya'ya keserken kısa süre içinde düdüğünü asmasının isteneceği öğrenildi.

Özkahya'nın VAR başında yaptığı bu kritik hata nedeniyle en az 1 yıl maçlara atanmayacağı kaydedildi.

Orta hakem Hüseyin Göçek de yaptığı hata nedeniyle dinlendirilecek. Göçek'in ilk yarıda bir daha görev almasının beklenmediği bilgisine ulaşıldı. Toparlanması beklenecek.

ÖZKAHYA İLE 5'TE 0

Galatasaray, Halis Özkahya'nın görev aldığı son 5 karşılaşmada 4 yenilgi, 1 beraberlik aldı.

İşte Özkahya ile Aslan'ın son 5 maçı:

Galatasaray-Konya: 1-1 (VAR)
Malatya-Galatasaray: 2-0 (Hakem)
Trabzon-Galatasaray: 4-0 (VAR)
Kasımpaşa-Galatasaray: 2-1 (Hakem)
Trabzon-Galatasaray: 2-1 (Hakem)

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 00:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER