Flaş sözler! "Dün gece Galatasaray kariyeri bitti"

Fenerbahçe - Galatasaray derbisi sonrası iki takıma dair son dakika bilgileri 'Muhabirinden' programında konuşuldu.

Flaş sözler! "Dün gece Galatasaray kariyeri bitti"

Hürriyet Gazetesi Galatasaray muhabiri Ali Naci Küçük, dev derbiyi ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

İşte  Ali Naci Küçük'ün değerlendirmelerinden satırbaşları:

"GALATASARAY'IN HAKEMİ DE YENMESİ GEREKİRDİ"

İki kritik karar maçın skoruna etki eden hatalar. Elbet hakem hataları var, Ali Palabıyık'ın yanlışları var. Art niyetli olduğunu söyleyebilir miyiz? Galatasaray'da böyle bir tepki var. Yaptığı hatalarda kesinlikle hemfikirim. Tarafsız yönetmesi gereken bir maçta futbolun konuşulamadığı hakem yönetimi sergiledi. Fatih hocanın söylediği gibi gerekirse hakemi de yeneceksin. Galatasaray'ın da hakemi yenip 20 senelik geleneğe son vermesi gerekirdi. Galatasaray'ın teknik ve taktik hataları da var. Bu açıdan da özeleştirisini yaptı Fatih hoca...

"VOLKAN DEMİREL EFSANE OLAMAZ"

Fenerbahçe kaptanının olayları sakinleştirip durdurması gerekirken, kendisine şişe atılan yarımcı antrenöre 'tribünleri niye provoke ediyorsun' demesi... Volkan Demirel efsane olamaz. Olamayacak bana göre... Bugün bir Ergün Penbe'ye kimse bir şey diyebiliyor mu hiçbir camiadan. Dün yaşananların yakışmadığını düşünüyorum. Hakemi konuşuyoruz, hakemi hataları var. Galatasaray mağdur olmuştur. Belki şampiyonluktan olmuştur. VAR odası hakemi uyarıyor. 10 kişi oynayan Fenerbahçe'nin 9 kişi kalma ihtimali. Topal'ın Linnes'in karnına basması. Galatasaray'ın 3 puanı almamasındaki en büyük faktördü.

"SİNAN VE EMRE AKBABA HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI"

Emre Akbaba 10 numara olarak maça girdi; sürekli yan pas... Kanatlar orta sahaya, orta saha kanatlara veriyor. Linnes atakları organize etmeye başladı. Emre hiç dikine, ara paslara imza atamadı. Emre yerine Selçuk İnan'ı alsam demiştir hoca kendi kendine. Sinan Gümüş, son dakikada çaprazda saçma sapan bir suça imza attı. Kendi kahraman olmak istedi. Mitroglou son dakikada oyuna girdi. Ona fazla bir şey söylemek istemiyorum. Sinan Gümüş ve Emre Akbaba oyun anlamında en hayal kırıklığı yaratan isimlerinden oldu. En büyük taktiksel hata, Feghouli'nin kenara gelmesi oldu. 

"BAZILARINA VAR DEĞİL AR LAZIM"

VAR hakem hatalarının düzeltilmesi için geldi. Bazılarına VAR değil, ar lazım. Hakemin, VAR odasının çağrısına uyup pozisyonu izlemesi gerekiyordu. Herkes net bir şekilde faul olduğunu söyledi Feghouli'ye yapılan hareket. Moses bilerek mi atıyor dirseği, o zaman niye sarı kart verdin. Yanlış hakem kararlarına imza atıldı. Bu, bütün Türkiye'nin izlediği, şampiyonluğun kaderini değiştirecek bir maçta oldu.

"VİZYONUNUN DAR OLDUĞUNU GÖSTERİYOR"

Galatasaray'ı şampiyonluktan ettik demesi, hedefin ve vizyonunun dar olduğunu gösteriyor. Fenerbahçe taraftarının da buna tepki göstermesi çok normal. Fenerbahçe'nin 10 kişiyle Galatasaray'a karşı 1 puan alması başarıdır. Fenerbahçe'nin bu haliyle seneye şampiyon olacağını düşünüyor musunuz? Her attığını vurması lazım Fenerbahçe'nin. Fenerbahçe'den Galatasaray'a alacağın kaç futbolcu var.

"HAKEM HATALARI ÖN PLANA ÇIKTI"

İki Fenerbahçe maçı Galatasaray'a büyük zarar verdi bu sene. İlk maçta Galatasaray'a verilen cezalar sonrası ağır yaralı çıkmıştı. Burada hakem hataları ön plana çıktı. Galatasaray şampiyon olamazsa gerçekten bunun en büyük sebebi Fenerbahçe olur. Ersun Yanal bu açıdan mutlu olabilir; ama Fenerbahçe'nin hedefi Şampiyonlar Ligi ve şampiyonluk olmalı...

"SİNAN GÜMÜŞ GALATASARAY'DAKİ GELECEĞİNİ VE KARİYERİNİ DÜN GECE KAYBETTİ"

Onların hepsi Suriyeli demek futbolcu şımarıklığı. Normal, düzgün bir adam bunu yapmaz. Bence Sinan Gümüş, Galatasaray'daki geleceğini ve kariyerini dün gece kaybetti. Beşiktaş arkadan geliyor, önde olduğu gibi arkada da iyi bir rakibi var. Beşiktaş'ın Başakşehir'i geçeyim derken, arkadaki Beşiktaş'a dikkat etmesi lazım. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 00:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER