Florya'da futbolculara Kadıköy uyarısı! "Bir puan bize yetmez"

Galatasaray, bugün bir derbiden çok daha fazlasını oynayacak. Galatasaray hem 22'nci şampiyonluğun en önemli dönemecini dönmek, hem de 19 yıllık bir tabuyu yıkmak istiyor. 

Florya'da futbolculara Kadıköy uyarısı! "Bir puan bize yetmez"

Florya'da herkes maçın ciddiyetinin farkında. İşin taktik boyutunda ise bu galibiyet arzusuna saha için hükmetme yatıyor. Fatih Terim, oyuncularına en önemli faktörün sabır olduğunu anlattı. Bu sezon çoğu maçta yüksek yüzdeyle topa sahip olan futbolcularından derbide de benzer bir görüntü istedi.

Yüksek oyun

Tecrübeli hoca, topu rakibe vermeden golün sabırla aranmasını istiyor. Erken yenilecek bir golün, oyun yapısını bozabileceğini ön gören Terim, bu sebeple öncelikle rakibi yormayı hedefliyor. 

Ayrıca tecrübeli teknik adam, üçüncü bölgede yüksek oyun istiyor. Fenerbahçe'nin ligin en çok (10) kafa golü yiyen takım olmasını fırsata çevirmek isteyen Terim, kanatların sürekli ceza sahasına yüksek top göndermesini istiyor.

BİZ FENERBAHÇE'DEN DAHA İYİ BİR TAKIMIZ

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre,  Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, futbolcularına yaptığı motivasyon konuşmasında karanlıklar altında kaldırdıkları kupayı örnek gösterdi. 

Deneyimli hocanın, "Bir takım rakamlar, istatistikleri siz de görüyor, okuyorsunuzdur. Bunlara takılmayın. Biz rakibimizin sahasında kupa kaldırmışız. Son yıllarda da kazanamıyoruz belki ama yenilmiyoruz da" diye konuştuğu öğrenildi.

Terim'in, "İki takımın form durumu, kalitesi ortada. Bu takım daha iyi top oynuyor ve daha iyi oyunculardan kurulu... Çıkın bunun hakkını verin. Galatasaray formasına, armasına yakışır bir mücadele gösterin. Sizlere güveniyorum. Bir puan bize yetmez. Puan kaybının sonuçları bizim açımızdan ağır olur. Ancak kazanmamız, şampiyonluk yolunda en önemli engeli aştığımız anlamına gelir" dedi.
 
Bu tür karşılaşmalarda başarılı olmanın sadece fiziksel olarak değil psikolojik etkenlerin de önemli olacağını bilen Terim'in, bu şekilde öğrencilerini hazırladığı ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER