"Futbol bilgisi muhteşem, onunla ilgili düşüncelerimiz her zaman olumlu"

Galatasaray'ın unutulmaz ismi ve beIN Spors yorumcusu Tugay Kerimoğlu, Benfica - Galatasaray maçını yorumladı.

"Futbol bilgisi muhteşem, onunla ilgili düşüncelerimiz her zaman olumlu"

Tugay Kerimoğlu'nun değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde...

"TERİM'İN ANLAYIŞI ETKİLİ OLMADI"

Fatih Terim'in oyun anlayışında değişikliğe gitmesi, Diagne üzerinden uzun toplarla oyunu rakip sahada kurmak istemesi, çok etkili olmadı.

"GOL, OFSAYT DEĞİLMİŞ"

Maçı izlerken şunu dedim, "Ofsaytı kime verdi? Bayrağı Digane'ye kaldırdıysa ofsayt değil" demiştim. Tekrarını izleyince gördük ki pozisyon ofsayt değilmiş.

"EMRE'NİN FUTBOL BİLGİSİ MUHTEŞEM"

Emre ile alakalı düşüncelerimiz her zaman olumlu. Futbol bilgisi muhteşem. Sağlıklı bir Emre'nin Galatasaray camiasına neler vereceği de belli.

"BU TURNUVADA TECRÜBE ÇOK ÖNEMLİ"

Böyle turnuvalarda tecrübe çok önemlidir. Burada her an oyun içinde kalma yükümlülüğünüz vardır. Sadece bu sene değil gelecek senelerde de tecrübe kazanacak oyuncular vardır. Gelecek sene daha iyi olacağını düşünüyorum Galatasaray'ın.

"DIAGNE, TAKIMI DÜŞÜNMÜYOR"

Diagne'nin oyunda olması için takımla hareket etmesi lazım. Hareketli bir forvetin statik kalması, takımı çok fazla düşünmediği anlamına gelir. Diagne'yi oyunun içine çekmek gerekir. Oyunun uzağında kalmış gibi gözüküyor. Önceki kulübünden Galatasaray'a gelip, burada mücadele etmesi çok farklı bir şeydir. Galatasaray'da oynamak farklıdır. Tamam mücadele ediyor ama benim için Diagne ceza sahasında bulunmalıdır. Ceza sahasında bulunan bir Diagne, her zaman daha etkilidir.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 01:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER