''Futbol maçı gibi değil, Survivor mücadelesi gibiydi''

Star Gazetesi Spor Yazarı Ali Sami Alkış, Galatasaray'ın deplasmanda 1-0 kazandığı Göztepe karşılaşmasını değerlendirdi.

''Futbol maçı gibi değil, Survivor mücadelesi gibiydi''

Yoğun yağış nedeniyle Göztep-G.Saray karşılaşması, futbol maçı gibi değil; Survivor mücadelesi gibi oynandı. Zor şartlar her iki taraf için de eşitti ama, Göztepe bu duruma sanki daha hazırlıklı gibiydi. Bir ara G.Saray’ı, ne yapacağını bilemez hale düşürdüler. Cimbom-Bom, fazla uzamayan bu süre boyunca bunaldı desek yeridir.

Zor süreci, vahim bir hata yapmadan sıyıran İstanbullu sarı-kırmızılılar; ilk yarım saat sonra kontrolü ele aldı. Üstelik gol de attılar ama, neredeyse milimetrik farkla oluşan ofsayt pozisyonu; 1-0 öne geçmelerini önledi. O da VAR sayesinde... Ama görünen o ki, takım nihayet rayına oturmuştu.

***

Sinan Gümüş; hiçbirinde haklı olmadan, kendisiyle ilgili her hakem kararına, kart görme riski taşıyan sert itirazlar yaptı. Daha sakin olması gerek... Hakeme haddini bildirmek isterken; dağılan ilgi alanı nedeniyle, oyun konsantrasyonundan kopuyordu. 

G.Saray’ın önce rakibinin baskısından kurtulması, ardından etkili olmaya başlaması; sahadaki sert doğa şartlarına uyum sağlama gayretiyle de oldu. Sulu-sepken maç, bu yüzden seyir zevki de kazandı.

***

İkinci yarı, garip bir penaltıyla sarsıldı... Evet, topa elle temas vardı. Fakat çok kısa mesafede oluşması yüzünden, tamamen “Topun ele çarpması” olan pozisyon, oyun devam ederken neden sonra durdurdularak VAR’la verilmişti. Hem veriliş zamanı, hem oluş biçimi yüzünden garip olan karar; topun sanki ilahi adaletle dışarı atılması yüzünden geri tepti. G.Saray’ın karşı kale önündeyken durdurdulup, penaltı için epeyce geriye dönüş yapılması, tam anlamıyla komediydi.

G.Saray’ın golünü attı ama, rakip de direkten döndü. 

Ali Sami Alkış / Star

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER