Galatasaray 1 oyuncu 'fazladan' transfer edecek!

Galatasaray'da son haftalardaki büyük düşüşüş önüne geçmek ve ikinci yarı şampiyonluğa koşmak için transfer çalışmaları hız kazandı.

Galatasaray 1 oyuncu 'fazladan' transfer edecek!

Galatasaray'da transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Son haftalarda yaşanan büyük talihsizliklerin ve puan kayıplarının önüne geçmek ve ikinci yarı şampiyonluk yarışında en öne geçmek için planlar yapılıyor. Dünkü Beşiktaş mağlubiyeti sonrası acilen toplantı yapan Başkan Mustafa Cengiz, İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak ve Teknik Direktör Fatih Terim Ocak'ta transferi düşünülen isimler üzerinde çalışmalara hız verme kararı aldı.

Abdurrahim Albayrak transfere el koydu

Cezalı ve sakat oyuncuların çokluğu, Fatih Terim'in cezası ve hakem hataları yüzünden şampiyonluk yarışında darbe üstüne darbe alan takıma mutlaka takviye yapılması kararlaştırıldı. Toplantıda konuşan Terim "Durum ortada. Galatasaray'ı yarıştan koparmak için açık bir mücadele var. Takıma gerekli takviyelerin üstüne ekstra bir yıldız daha almamız lazım. Başka türlü bu yarışı sürdürmemize izin vermeyecekler" dediği belirtiliyor.

Başkan Musta Cengiz: "Ne gerekiyorsa onu yapacağız"

Toplantıda konuşan Başkan Cengiz de "hocam sakın merak etme. Sen ne istiyorsan o olacak. Ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bu saatten sonra işin şakası yok. Galatasaray'ı yarıştan koparmaya kimsenin gücü yetmez. Transferde sen söyleyeceksin biz gerekeni yapacağız" diyerek hocasına moral verdi.

Albayrak: "Transfer işi bende"

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak da "transfer işiyle bizzat ilgileneceğim. Hocamın isteklerini yürüten profesyonel ekibin bütün çalışmalarını takip edeceğim. Görüşmelere bizzat katılacak, sorunlarla ilgileneceğim. Kimse merak etmesin" diyerek toplantıyı bitirdi.

Forvet transferinde kriter yükseldi

Galatasaray'ın en büyük sorunu olan forvet transferinde kriterlerin yükseldiği belirtiliyor. Gomis'in takımdan gönderilmesinin faturasının ağır olduğu takımın gol ortalamasında bakıldığında ortaya çıkıyor. Fatih Terim'in ısrarla istediği forvet transferinde de Gomis standartlarında ya da daha üstü bir isim alınması kararı da alındı. Ayrıca 2-3 transfer daha planlandığı da gelen bilgiler arasında. (Fotospor)

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 01:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER