Galatasaray, 20 milyon euro'ya gençleşti!

Galatasaray , FFP anlaşmasının bitmesi ile birlikte kadrosunu yenilemeye ve gençleştirmeye başladı. Galatasaray son olarak 22 yaşında stoper Victor Nelsson'un 7 milyon Euro bedelle kadrosuna kattı.

Galatasaray, 20 milyon euro'ya gençleşti!

20 MİLYON EURO

Galatasaray böylece bu sezon sadece bonservis için 20 milyon Euro harcamış oldu. Aytaç Kara, Alpaslan Öztürk ve Patrick van Aanholt'u bedelsiz transfer eden Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray diğer 5 oyuncuya ise 20 milyon Euro ödemeyi taahhüt etti.

KİRALIK YOK

Galatasaray 'sattığın kadar al' maddesi nedeniyle son yıllarda hep kiralık oyunculara yönelmişti. Bu sezon ise hiçbir oyuncu kiralık olarak transfer edilmedi. İşte liste...


VICTOR NELSSON
Yaş: 22
Uyruk: Danimarka
Bonservis: 7 milyon euro


ALEXANDRU CICALDAU
Uyruk: Romanya
Bonservis: 6.5 milyon euro


BERKAN KUTLU
Yaş: 23
Uyruk: Türkiye
Bonservis: 4 milyon euro


BARIŞ ALPER YILMAZ
Yaş: 21
Uyruk: Türkiye
Bonservis: 1.5 milyon euro


SACHA BOEY
Yaş: 20
Uyruk: Fransa
Bonservis: 1 milyon euro


PATRICK VAN AANHOLT
Yaş: 30
Uyruk: Hollanda
Bonservis: Bedelsiz


AYTAÇ KARA
Yaş: 28
Uyruk: Türkiye
Bonservis: Bedelsiz


ALPASLAN ÖZTÜRK
Yaş: 27
Uyruk: Türkiye
Bonservis: Bedelsiz


BONSERVİS ÖDENENLER: 22,0!

Bonservis ücreti ödenen 5 oyuncunun yaş ortalamasının 22,0 olması ise önemli bir detay oldu. Tüm transferlerin ortalaması 23 olarak gerçekleşirken kadronun genel ortalaması 26,08 olarak gerçekleşti. Galatasaray bu sezon kadrosuna 30 yaşını aşan bir oyuncu katmazken en yaşlısı bedelsiz gelen Patrick van Aanholt oldu.

NELSSON, CICALDAU'YU GEÇTİ

Galatasaray'ın flaş transferi Alexandru Cicaldau, 6,5 milyon Euro bonservisi ile yaklaşık 2,5 yıllık dönemde en pahalı transfer olmuştu. Galatasaray en son Diagne'ye toplamda 13 milyon Euro ödemişti. Fakat genç savunma oyuncusu Nelsson, 7 milyon Euro ile Cicaldau'yu geçti ve son 2,5 sezonun en pahalısı oldu. (Fanatik)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER