"Galatasaray'a karşı ittifak kurdular"

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, PFDK'nın verdiği cezalarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cengiz, Galatasaray'a karşı ittifak kurulduğunu söyledi.

"Galatasaray'a karşı ittifak kurdular"

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe derbisinin ardından verilen cezalarla ilgili olarak yeni ve oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu. TRT Spor'a konuşan Başkan Cengiz, Galatasaray'a karşı ittifak kurulduğunu vurguladı. UEFA sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan sarı-kırmızılı kulübün başkanı, önlerinde iki yol olduğunu ve ikisinin de sonunun hayırlı olduğunu belirtti.

İşte Başkan Cengiz'in açıklamalarının tamamı:

"SAVAŞ BALTALARINI ÇIKARMA, KILIÇ ÇEKME GİBİ BİR DURUM..."

"Süreç devam ediyor. Ben ve sevgili hocamızı çok ağır gerekçelerle bir daha sevk ettiler. Sanırım bir daha bir daha edecekler. Süreç onu gösteriyor. Hocamızı etmesinler, beni etsinler. Biz dün gereğini yaparak Tahkim Kurulu'na başvurduk. Sanırım işler laf anlamaz bir noktaya geldi. Savaş baltalarını çıkarma kılıç çekme gibi bir durum hissediyorum. Çünkü akıl izan mantık ve hukuk içerisinde gerekenleri söylediğimizde, ki ben yaptığımız savunmaları bize isnat edilen suçlamaları yayınlama taraftarıyım. Ona da bakacağız, onu da değerlendireceğiz.

"PAZARTESİ VEYA SALI GÜNÜ BASIN TOPLANTISI YAPACAĞIM"

Her halükarda Pazartesi veya Salı günü tüm medyanın katılımıyla her türlü sorunun açık olduğu bir basın toplantısı yapacağız. Çünkü bizim alnımız açık, yüzümüz pak. Hiçbir hareketimizde biz bir hata yaptığımıza inanmıyoruz. Verilen cezaları asla kabul etmiyoruz. Biz zümrüd-ü anka kuşu gibiyiz, küllerimizden doğarız."

"GALATASARAY'A KARŞI İTTİFAK KURMA ÇABASI İÇİNDELER"

"Galatasaray'ı hiçbir güç, hiç kimse engelleyemez. Galatasaray'a karşı kutsal bir ittifak gibi bir ittifak kurma çabası içinde olduklarını da görüyoruz. Taraftarımız şundan emin olsun; yönetimimiz ve tüm teknik kadromuz Galatasaray'ı taraftarımızla birlikte layık olduğu en iyi yere Türkiye'de ve Avrupa'da şampiyonlukları ulaştıracağız. Galatasaray 30 yıldan bu yana ilk defa mali olarak düzelme yolunda. Çok üzülüyorum verilen ceza cürüme eşit olmalı. Maalesef Cürümün çok üzerinde hic suçu olmayan Donk'a da bu yapıldı, Rodrigues'e de bu yapıldı. Biliyoruz 75.maddeyi de. Fazla uzatmayayım basın toplantısında hepsini çok daha detaylı sergileyeceğim. Daha sizin bilmedığiniz çok şey var."

"FATİH TERİM'İ YIPRATIRSANIZ, TÜRK FUTBOLUNU YIPRATMIŞ OLURSUNUZ"

"Hocamız mücadele veriyor. Galatasaray'dan ayırılırken de bazı Galatasaraylılar tepki verdi, olabilir. Bunun yanlışlığı ortaya çıktı. Onun da kendince haklı nedenleri vardı. Federasyondan ayrılırken de her iki tarafın kendince haklı nedenleri olabilir. Fatih hocam değerli bir insan, Türk futbolunda zaten yetişmiyor ancak 5 tane sayabiliriz. Bunların içerisinde en değerlilerinden biridir. Fatih Terim, uluslararası bir marka. Eğer onu yıpratırsanız bilin ki, sadece Galatasaray'ı değil Türk futbolunu da yıpratmış olursunuz."

"UEFA İLE İLGİLİ İKİ YOL VAR, İKİSİ DE MUTLU SON OLUR"

"UEFA ile ilgili süreç çok sağlıklı bir şekilde sürüyor. İki yol var 'iki yola girdik' dedim. 'Çatallaşma yoluna girdik' dedim. Biri kısa sürebilir, biri uzun sürebilir. Fakat şundan emin olun her ikisi de hayırlı ve mutlu son olur."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 02:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER