Galatasaray'a sürpriz hoca adayı! Elmas'ın gözdesi...

Galatasaray'da başkan Burak Elmas'ın gelecek seçimlerde yeniden aday olabileceği iddiası kulislerde konuşulmaya devam ederken teknik direktör konusunda flaş bir iddia da ortaya atıldı. Sarı-kırmızılı ekipte Burak Elmas'ın adaylıktan önce teknik direktörlerle görüşme sağladığı ve Gennaro Gattuso isminin üzerinde durduğu, görüşmelerin ise olumlu ilerlediği ifade edildi.

Galatasaray'a sürpriz hoca adayı! Elmas'ın gözdesi...

Kulislerde konuşulanlara göre Elmas bir yandan güçlü bir yönetim listesi oluşturmak için kolları sıvarken, bir yandan da teknik direktör arayışlarına başladı.

Yeniden seçilmesi durumunda bir kez daha hata yapmak istemeyen Elmas, bu kez işini sağlama almayı planlıyor.

Domenec Torrent'le yolları ayırmak için resmen düğmeye basan Başkan Elmas'ın listesinde 3 yabancı teknik adam bulunduğu ve bunlardan birisinin Gennaro Gattuso olduğu belirtiliyor.

İtalyan sportif direktör Pasquale Sensibile'nin Elmas'ın talimati sonrası vatandaşı Gattuso ile temasa geçerek ilk görüşmeyi yaptığı öne sürülüyor.

Galatasaray'da diğer adaylarla da temaslar devam ederken, uygun şartların oluşması durumunda Elmas'ın Gattuso ile el sıkışabileceği ifade ediliyor.

Son olarak Napoli'de görev yapan 44 yaşındaki teknik adam 81 maçta 1.89 puan ortalaması yakaladı. 

Daha önce Milan'ın başında yer alan ve 82 maçta 1.73 puan ortalaması tutturan Gennaro Gattuso hırslı kişiliği ve lider özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Milan'dan önce de Girit, Pisa, Palermo ve Sion'u çalıştıran Gattuso, teknik adamlık anlamında önemli bir deneyim de elde etti.

Futbolculuk döneminde olduğu kadar antrenörlük döneminde de aynı karakter yapısına sahip olan Gattuso, başarısızlığa ve disiplinsizliğe tahammül edemiyor.

F.Bahçe’nin hedefindeki Jesus’tan flaş açıklama!Takvim'in haberine göre Pasquale Sensibile'nin İtalyan teknik adamla görüşmeleri yoğun bir şekilde sürdürdüğü ve pazarlıkların olumlu ilerlediği gelen bilgiler arasında.

Başkan Burak Elmas'ın hedeflediği güçlü listeyi oluşturabilmesi durumunda kesin olarak 11 Haziran'daki genel kurulda aday olarak yer almaya karar verdiği belirtiliyor.

Bu doğrultuda çalışmalarına devam eden Elmas'ın kısa zaman içerisinde adaylığını açıklaması bekleniyor.

2 Mart 2021'de Galatasaray başkanlığına aday olduğunu açıklayan Elmas, 19 Haziran 2021 tarihinde yapılan seçimde 1541 oy alarak 38. Galatasaray Başkanı seçilmişti.

Seçimi kazanmasının ardından 22 Haziran 2021 tarihinde görevi Mustafa Cengiz'den devralmıştı.

26 Mart 2022 tarihinde ise mali açıdan ibra edilen Elmas, idari açıdan ibra edilmemişti. (Fotomaç)

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 00:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER