"Galatasaray açıklarını devre arası kapatırsa kiminle eşleştiğinin önemi kalmaz, favoridir"

Galatasaray'ın eski başkan adayı Ozan Korkut, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programına bağlanarak Sarı Kırmızılı kulübün gündemini değerlendirdi.

"Galatasaray açıklarını devre arası kapatırsa kiminle eşleştiğinin önemi kalmaz, favoridir"

Ozan Korkut'un açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

UEFA Avrupa Ligi kura değerlendirmesi...

Galatasaray kendi doğrularını uygularsa, açıklarını devre arasını kapatırsa kiminle eşleştiğinin önemi kalmaz. Galatasaray oynadığı her karşılaşmanın favorisidir. Galatasaray'ın sezon başından beri santrafor pozisyonunda eksiği var. Hocamızın da gördüğü eksikler telafi edilemedi. Umarım Ağustos ayında tutulmayan sözler, devre arasında tutulur. Porto ve Başakşehir maçlarında da daha mücadeleci bir takım gördük. İçinden çıkmamız gereken Şampiyonlar Ligi kurasını çektik ama zar zor UEFA Avrupa Ligi'ne gelebildik. Yolumuza en güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Burada elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Kupayı tekrardan kazanabiliriz. Şu an transfer hakkında benim konuşmam pek doğru olmaz. Yeri gelince yönetim ve Fatih hoca açıklamalar yapacaktır.

GS Store yapılan saldırı...

Bu olayı Trabzonspor ve Trabzon halkı ile bağdaştırmamak lazım. Bu kriminal bir olaydır. Trabzonspor'un yapacağı bir açıklama nezaket ölçüsünde değerlendirilir. Bu tarz olaylarda emniyet mensuplarımız devreye girmelidir. Bu konularda söylemleri bırakıp icraatlara bakmak lazım. Bunların tespit edilip kanunlar çerçevesinde cezaları almaları gerekir. Mantıkla, akılla ve vicdanla yaklaşmak gerekir. Bağırıp çağırmanın faydası yoktur. Sporun barışçı ve birleştirici gücünü kullanmamız lazım. Çıkan yasaların yürürlüğe konması gerekir. Bu olaya insani bakmak lazım. Spor yöneticilerinin sertlikte uzaklaması gerekir. Sadece hukukçular değil, camiamızın her bireyi her türlü girişimde bulunmuştur. Yönetimin yaptıklarını da biliyoruz. Onlara da teşekkür ediyoruz. Kim kanuna aykırı davranışta bulunmuşsa cezaları almalıdır. Gündemin değişmesi gerekir. Spor diyoruz ama konuşulan konuların yarısı spor değil. Bu gidişata dur denmesi gerekiyor.

"Ben bunu doğru bulmuyorum"

Porto maçından sonra soyunma odasında alkış kıyamet koptuğunu belirmişti Abdurrahim Albayrak. Bazı eleştiriler medyaya yansıdıktan sonra yayından kaldırıldığını gördük. Umarım bir teknik arızadır, oysa sansür bize yakışmaz. Abdurrahim Albayrak bu açıklamayı yapınca ben de yanlış soyunma odasına girdiğini düşündüm. Ben de bir sporcuyum, mağlubiyetten sonra asla kutlama yapmadık. Sayın Albayrak bunun motivasyon amaçlı söylendiğini ileri sürdü. Ben bunu doğru bulmuyorum. Başakşehir maçından sonra yapılan açıklamalar doğru değil. Galatasaray 1. değil puan farkını korumuş olmaz. Bu açıklamayı Başakşehir yapmış olabilirdi. Her Galatasaraylı iyi niyetli olduğunu biliyor Sayın Albayrak'ın. Heyecanlı bir şekildeyken çıkıp açıklamayı yapacak kişinin kendisi olduğunu düşünmüyorum. Maçlardan sonra daha az heyecanlı birinin basın sözcülüğünü yapması gerektiği kanaatindeyim. (Ajansspor)
 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 03:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER