"Galatasaray, Başakşehir'i kalesinden uzak tutar ve önde oynarsa..."

Uzun yıllar Galatasaray'da görev alan spor yorumcusu Ahmet Akcan, sarı-kırmızılı takım ile Medipol Başakşehir arasında oynanacak şampyonluk maçını Ajansspor'a değerlendirdi.

"Galatasaray, Başakşehir'i kalesinden uzak tutar ve önde oynarsa..."

Galatasaray'ı bir adım önde gördüğünü belirten Akçan, şunları söyledi:

''Şampiyon olmak için ellerindeki en önemli fırsat''

Her iki takımın da şampiyon olmak için ellerindeki en önemli fırsat. Başakşehir ligi uzun süre önde götürdü. Galatasaray 9 puan geriye düşse bile mücadeleden koptuğunu kabullenmedi. Son dönemde teknik heyet, takım, taraftar ve yönetimin sağladığı birliktelik ile bütün sorunlarını çözerek bu maçı final maçına çevirebildiler. İki tarafta şampiyonluk kupasını kaldırabilir. Galatasaray’ın son dönemdeki yükselen seviyesi, Başakşehir’in son dönemde oyuncularının form seviyesinin düşmesi ve önde olmanın getirdiği avantajı kaybetmenin oluşturduğu baskı nedeniyle Galatasaray’ı bir adım önde görüyorum. Her iki takım da son dönemde oynadıkları A planını sahaya yansıtırlarsa bu Galatasaray lehine gelişir diye düşünüyorum. İç saha avantajı, seyircinin desteği Galatasaray’ı bir adım daha öne çıkarıyor. Taktik yönden her iki hocanın yarışmacı hünerlerini sağlayacağı çok önemli bir maç olacak. Galatasaray, Başakşehir kalesinden uzak tutar ve önde oynarsa büyük avantaj yakalayacak. Başakşehir’in Galatasaray’ı geri koşturacak ofansif hamleleri yapması lazım.

''Fatih Hoca’nın finalleri oynama ve kazanma alışkanlığı...''

Galatasaray camiasında ‘Finallerin takımı’, ‘Mayıslar bizim’, ‘Ortada bir kupa varsa Galatasaray adaydır’ cümleleri bu  tür maçlara çok önemli ve olumlu yönde yansıyacak bir artı olarak hep geçti. Zaten aradaki fark kapandıysa bu nedenle kapandı. Galatasaray mücadaleyi bırakmıyor. Fatih Hoca’nın geçmişten gelen finalleri oynama ve kazanma alışkanlığı da bu konunun önemli bir parçası. Bugün bir futbol bayramı, futbol şöleni. Tüm futbolseverler bu maçın keyfini çıkarsın. Bunu diliyorum. (Ajansspor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER